Alternatywa tradycyjnego ogrzewania, czyli pellet drzewny

Szukasz nowoczesnej, ekologicznej i ekonomicznej alternatywy dla paliw tradycyjnych stosowanych do ogrzewania przestrzeni mieszkalnych, firm i innych miejsc? Pellet to idealny wybór, ponieważ ma wiele korzyści od życia w zgodzie z naturą do faktu, iż jest naprawdę najbardziej efektywnym źródłem energii. Czym jest pellet?

Korzyści płynące z używania pelletu

pellet drzewnyJest to paliwo tworzone z różnego rodzajów biomasy: drewna z upraw energetycznych, odpadów drewna, kory, pestek, łupin orzechów i słomy. Najczęściej wykorzystywane są resztki produkcyjne z tartaków i zakładów stolarskich, a następnie trociny są suszone i prasowane pod ciśnieniem do postaci niewielkich granulek. Pellet drzewny jest paliwem o niższej zawartości wilgoci od drewna, przez co jest bardziej efektywny. Jakie płyną korzyści z użytkowania pelletu drzewnego? W porównaniu do innych paliw w celach grzewczych zapewnia on oszczędność, nie jest trudny w przechowywaniu, gdyż nie brudzi, a jego transport i użytkowanie również są proste. Ma niską emisję CO2 podczas spalania, a do tego jest ekologiczny i nie zanieczyszcza środowiska. Pellet drzewny, jak wcześniej zostało zaznaczone jest bardzo wydajny i w porównaniu do innych jego wartość energetyczna jest pionierem. Dla przykładu: 2 kilogramy pelletu równe są 1 litrowi oleju opałowego. A przechowanie? Jest proste, ponieważ wystarczy suche pomieszczenie i palety, na których ułożymy worki z produktem. 

Pellet drzewny to idealne zastępstwo dla innych form paliwa grzewczego. Jest proste w użytkowaniu, składowaniu  i zapewnia wysoki poziom energii. Nie musimy martwić się sadzą, trudnościami z ułożeniem w wybranym pomieszczeniu, gdyż mogą być zakupione w workach. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie ekologię i ekonomiczne podejście do życia.

Categories: Usługi i praca