Bezpieczne usuwanie znamion skórnych

W dzisiejszych czasach bardzo dużą rolę w naszym życiu odgrywa wygląd zewnętrzny. To właśnie z tego powodu tak wiele czasu poświęcamy na to, aby prezentować się doskonale w każdej sytuacji. Nie zawsze jednak troska o nasz wygląd zewnętrzny i wykonywanie różnego rodzaju zabiegów wiąże się jedynie z estetyką i chęcią uzyskania dobrego wyglądu zewnętrznego.

Gdzie bezpiecznie możemy pozbyć się znamion skórnych?

usuwanie znamion łódźNiektóre zabiegi wykonuje się ze względu na fakt, że możemy w ten sposób uchronić się przed ewentualnymi dolegliwościami zdrowotnymi z dziedziny dermatologii. Przykładem jest zabieg usuwania znamion. Niektóre zmiany skórne wymagają usunięcia jedynie ze względów estetycznych, ale są też takie, które należy usunąć, ponieważ mogą być znamionami, z których rozwinie się czerniak. Jeśli chodzi o usuwanie znamion Łódź jest miastem, w którym znajduje się klinika wykonująca każdego dnia kilkadziesiąt takich zabiegów. Zabiegi te są krótkie, a także bezbolesne. Wykonuje je się w znieczuleniu miejscowym za pomocą skalpela lub też innych, bardziej nowoczesnych, metod. Tradycyjną metodą jest wycięcie takiego znamienia za pomocą zabiegu chirurgicznego. Stosunkowo nową metodą jest zastosowanie lasera CO2, który pozwala na usunięcie znamienia praktycznie bezkontaktowo, a przy tym okoliczne tkanki są mniej uszkodzone, co zapewnia nam szybsze i lepsze gojenie powstałej rany. Zmniejsza również prawdopodobieństwo powstania blizny, co jest szczególnie ważne w przypadku znamion, które pojawiają się w widocznych miejscach, jak twarz, czy dekolt.

Warto wiedzieć, że sam zabieg nie tylko jest bezbolesny, ale również jego koszt nie jest tak duży, jak mogłoby się wydawać. Powstałe rany szybko się goją, a fachowy personel doradzi, w jaki sposób pielęgnować miejsce zabiegu w pierwszych dniach po nim, a także w kolejnych dniach, tak, aby nie powstały widoczne blizny. Usuwanie tego typu znamion jest naprawdę bezpieczne.

Categories: Wygląd i zdrowie