Błyskawiczne pranie dywanów

 

Posiadanie dywany lub wykładziny w domu jest na pewno dobrym wyborem, zwłaszcza jeżeli mamy małe dzieci, które często się bawią na podłodze. Jednak wymagają one też odpowiednio częstego czyszczenia, ponieważ przyciągają brud jak magnes.

Gdzie można wyprać wykładzinę?

szybkie pranie wykładzin w warszawie na ochocieCzyszczenie parkietu, linoleum czy paneli jest dość proste, gdyż wystarczy je odkurzyć i umyć mopem. Dywanów i wykładzin już tak łatwo nie wyczyścimy, szczególnie jeżeli na ich powierzchni znajdują znajdują się trwałe zabrudzenia. Sierść zwierząt, piach czy kurz usuniemy odkurzaczem lub w trakcie trzepania, ale plamy z czerwonego wina to nie zlikwiduje. Jeżeli zabrudzenia są niewielkie, to można spróbować zaprać je ręcznie przy użyciu wody i mydła. Jeżeli to nie pomoże, to ratunkiem są jeszcze powszechnie dostępne w sklepach detergenty do prania wykładzin. Jednak kiedy one nie pomogą, to pozostaje jedynie szybkie pranie wykładzin w Warszawie na Ochocie. Znajduje się tam kilka profesjonalnych pralni, które przyjmują zlecenia na dywany, wykładziny, materace czy plecaki i wózki. Ponieważ wykładziny nie da się wyprać w pralce, to konieczne jest zastosowanie specjalistycznej maszyny czyszcząco – piorącej, która czyści na zasadzie pary wodnej. Jest to już sprawdzona i bezpieczna metoda, która nie powoduje przemoczenia tkaniny, a więc nie ma ma ryzyka pojawienia się pleśni. Samo pranie wykładziny przebiega wieloetapowo, ponieważ najpierw są usuwane lekkie zabrudzenia, a dopiero później następuje właściwe pranie detergentami.

Wiele pralni w Warszawie oferuje możliwość odbioru wykładziny czy dywanu od klienta, a po skończonej usłudze dowóz pod ten sam adres.W wyjątkowych okolicznościach jest też możliwe czyszczenie ich na miejscu u klienta, choć rzadko jest to praktykowane.

 

Categories: Usługi