Body z rękawkiem dla niemowląt

 

Jeśli nasz maluszek urodził się w okresie jesienno – zimowym to powinniśmy skupić się przede wszystkim na ubrankach z długim rękawem. Oczywiście tego rodzaju elementy niemowlęcej garderoby są trudne i czasochłonne w zakładaniu, dlatego powinny być elastyczne, wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny. Przydadzą się również dodatkowe zapięcia, aby nie stresować maluszka, ani rodziców podczas ubierania.

Jakie body dla noworodka wybrać?

body z długim rękawem dla noworodkaSprzedawcy proponują różne modele ubranek dla najmłodszych. Warto jednak zweryfikować skład, aby był w pełni bezpieczny dla delikatnej skóry niemowlaka. Na chłodniejsze dni przyda się z pewnością wygodne body z długim rękawem dla noworodka. Na takie ubranko można założyć śpioszki w formie ogrodniczek, aby zapewnić jeszcze większą ochronę dziecku przed chłodem. Małe dzieci bardzo często podczas snu odkrywają kocyki czy kołderki, dlatego tak ważne jest, aby były odpowiednio ubrane. Można zdecydować się na klasyczne body – gładkie w różnych kolorach lub też na oryginalne modele z zabawnymi napisami i dziecięcymi wzorami. Ta kwestia jest tak naprawdę drugorzędna, ponieważ liczy się głównie jakość i elastyczność zakupionego ubranka. Z pewnością jednak body to jeden z podstawowych elementów każdej niemowlęcej wyprawki i przyda się już podczas pobytu dziecka w szpitalu.

Czy cena wybranego body ma jakieś znaczenie? Niekoniecznie, często producenci ustalają bardzo wysokie kwoty ze względu na renomę, a sam produkt nie wyróżnia się jakością. Wiele ubranek jest zbyt sztywnych i mało rozciągliwych, przez co kompletnie nie nadają się do noworodków, przy których wymagana jest szczególna ostrożność i delikatność w trakcie codziennego przebierania. Lepiej postawić na sprawdzonych i polecanych przez innych producentów odzieży niemowlęcej.

 

Categories: Zabawki