Budowa domu bez pozwolenia

Żeby postawić dom jednorodzinny, trzeba mieć działkę budowlaną i uzyskać pozwolenie na budowę. W przypadku domków letniskowych sprawa jest nieco prostsza, bo nie trzeba się starać o pozwolenie, bo ich powierzchnia jest znacznie mniejsza.

Ile kosztuje domek z kontenera?

dom kontenerowy bez pozwoleniaKoszty budowy domu przeważnie są dość wysokie, ponieważ drogie są materiały budowlane. Liczy się też sposób budowy i powierzchnia budynku. To wszystko sprawia, że za dom jednorodzinny trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych. Wybierając mniejszy dom, na pewno zapłacimy mniej, ale ciągle będzie to wysoka cena. Wyjątkiem są domki letniskowe, które choć mają powierzchnię do trzydziestu pięciu metrów kwadratowych w podstawie, to są bardzo funkcjonalne. Jednym z nich jest dom kontenerowy bez pozwolenia, który może stanąć niemalże w każdym miejscu. Domki letniskowe nie wymagają wykonywania wykopów pod fundamenty ani wieloetapowych prac budowlanych. W ich przypadku, cały domek jest budowany w specjalnej hali produkcyjnej, a na działkę przyjeżdża już gotowy budynek, który jedynie się stawia w wyznaczonym miejscu i podłącza do mediów. Na rynku działa przynajmniej kilku producentów takich domków kontenerowych, którzy oferują klientom już gotowe obiekty, które są urządzone pod klucz. W związku z tym zaraz po montażu, można się do nich wprowadzić. Mogą one się składać z jednego, dwóch lub trzech kontenerów połączonych w kształcie litery „L” lub w kwadratu. W zależności od modelu, w domku kontenerowym mogą mieszkać nawet cztery osoby.

Co prawda, powierzchnia domu z kontenera jest dość mocno ograniczona, ale dla osób ceniących niewielkie przestrzenie i ekologiczne rozwiązania budowlane, będzie on idealny. Jego cena zaczyna się już od około trzydziestu kilku tysięcy złotych.

Categories: Budownictwo i dom