Co należy wiedzieć o układach pneumatycznych?

 

Współczesny przemysł korzysta z najnowocześniejszych osiągnięć technicznych pozwalających nie tylko na o wiele szybsze realizowanie wszystkich zleceń, lecz także poprawienie komfortu pracy. Montowane w wielu firmach maszyny są coraz częściej zasilane innymi źródłami niż prąd elektryczny co powoduje konieczność wykonywania na terenie zakładu specjalnych instalacji na przykład ze sprężonym powietrzem.

Doprowadzenie powietrza – właściwe przewody na powietrze

przewody pneumatyczneJeśli nasza firma nieustannie stawia na rozwój poprzez zakup coraz to nowszych maszyn i urządzeń korzystających z zasilania na przykład pneumatycznego powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie skonstruowanie takich instalacji pozwalających na pełne wykorzystanie mocy takich urządzeń tak aby mogły one przyczynić się do wzrostu wydajności całej firmy. Dlatego też chcąc zbudować niezawodną instalację pierwszą rzeczą o jakiej warto pomyśleć będą wysokiej jakości przewody pneumatyczne. Są one wykonane z tworzyw sztucznych co gwarantuje im między innymi elastyczność ważną szczególnie przy użyciu przez pracowników ręcznych narzędzi takich jak pistolety tapicerskie czy akcesoria lakiernicze. Planując przebieg poszczególnych przewodów warto pamiętać, iż nie mogą one być umieszczane w pobliżu miejsc gdzie panują wysokie temperatury, gdyż mogłyby one doprowadzić do ich uszkodzenia. Cena takich przewodów nie jest wysoka i zależy od zamówionej ich ilości oraz średnicy.

Przy ich zamówieniu nie można także zapomnieć o odpowiedniej ilości złączek pneumatycznych, które będą połączeniem przewodu z daną maszyną. Jak widać stworzenie układu pneumatycznego o odpowiedniej wydajności wymaga dokładnego zwrócenia uwagi na wszystkie jego elementy. Opisane powyżej rozwiązanie pozwoli na zapewnienie właściwego zasilania a tym samym poprawę komfortu pracy.