Co to jest profil led?

Urządzając mieszkanie zastanawiamy się nad doborem rożnych rzeczy. Jednym z tych miejsc jest kuchnia, miejsce w którym praktycznie każdego dnia spędzamy czas w szczególności rano oraz wieczorem. Warto zastanowić się na odpowiednim doborem oświetlenie do tego pomieszczenia, ale jakie?

Jakie wybrać oświetlenie na blat kuchenny?

profil ledKuchnia to osobne pomieszczenie, którego zadaniem jest możliwość przygotowania różnych potraw oraz napojów. W kuchni poza potrawami i napojami, myję się naczynia po ich spożyciu. To wszystko jednak nie było by możliwe do zrobienia bez posiadania szafek, blatu, piekarnika, zlewu oraz lodówki. Ważne by przy pracy w kuchni posiadać odpowiednie oświetlenie. Tradycyjnym sposobem na oświetlenie kuchni jest lampa umieszczana w centralnym punkcie w suficie. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać równomierny dostęp światła w całym pomieszczeniu. Jednak wadą takie rozwiązania oświetlenie jest spory pobór energii (nawet 200 watów w ciągu godziny) – a to duży wydatek. Zazwyczaj meble kuchenne umieszczone są pod ścianą, a więc przygotowywane posiłki lub napoje odbywają się na blacie roboczym, tym samym światło mamy za plecami. Skutkować to może przykrymi zdarzenia w postaci skaleczenia się. Centralne oświetlenie jest mało efektywne, wpływają jednocześnie negatywnie na funkcjonowanie wzroku. Warto zastanowić się nad instalacją profil led. Takie dodatkowe oświetlenie zazwyczaj montuje się nad blatem. Najpopularniejsze metody montażu aluminiowych profili led to: profil płaski na środku blatu, profil płaski w rogu, na styku ściany i szafek oraz profil narożny w rogu, na styku ściany i szafek. Pierwsza dwa rodzaje profilu głównie skupia światło na środek blatu, a ostatni rodzaj profilu skupia światło na blacie oraz poza nim.

Dobór odpowiedniego układu świateł do kuchni pozwoli na równomierne jego rozłożenie. Pozwoli to na zaoszczędzeniu w szczególności wzroku, a w przypadku profili led również zużycia energii. Ważne by przy wyborze profili wybrać taki rodzaj by odpowiadał naszym oczekiwaniom.