Cztery pory spania

 

Rozmiar, rodzaj materiału, stopień twardości – to podstawowe cechy materaca, na które zwracamy uwagę urządzając sypialnię. Wybór jest dzisiaj ogromny i pozwala zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników zdrowego nocnego wypoczynku. Dobrze dopasowany materac oznacza dobrze zadbany kręgosłup, a jakość snu przekłada się bezpośrednio na energię, jaką dysponujemy w ciągu dnia.

Dwie strony snu

materac dwustronny lato zimaDopasowanie powierzchni, na której się układamy do naszych pleców, hałas, światło, temperatura – wszystko to wpływa na nasz sen i niemal wszystko można wyregulować za pomocą odpowiednich mebli i akcesoriów do sypialni. Dobrze dobrany materac, wytłumiające drzwi czy zaciemniające rolety pozwolą nam zmienić jasny, pełen życia pokój w oazę spokoju. Również z temperaturą możemy poradzić sobie na wiele sposobów. Zmiana pościeli między porami roku oraz ogrzewania całego mieszkania to tylko niektóre z nich. Jeśli ciepła piżama zimą i lekka latem nie wystarcza, aby było nam odpowiednio ciepło lub przyjemnie chłodno, warto pomyśleć o zainwestowaniu w materac dwustronny lato zima. Takie modele mają z jednej strony materiał, który w zimne noce ogrzeje nasze ciało, zazwyczaj jest to wełna, a z drugiej włókna, które zapewnią orzeźwienie w upalne noce. Taki materac może okazać się trafnym wyborem nie tylko dla wymagających śpiochów, ale również dla tych, którzy chcą, aby posłużył przez długie lata. Regularna zmiana strony, na której śpimy, spowalnia proces zużycia materaca – obustronny nacisk wyrównuje go i sprawia, że wolniej będzie się odkształcał.

Dziś meble dostosowują się do naszych potrzeb i fantazji jak nigdy dotąd. Postęp techniczny sprawia, że możemy kompleksowo zadbać o własny komfort i zdrowie niemal w każdej sferze życia. Sypialnia zawsze powinna być azylem, do którego uciekamy przed przytłaczającymi obowiązkami i codziennymi troskami, a nawet przed męczącą pogodą. Sen natomiast może być nie tylko koniecznością, ale relaksującym luksusem, który wlewa w ciało i dusze nową energię.

 

Categories: Sklepy i zakupy