Czy fotele biurowe powinny być miękkie?

Jeśli weźmiemy pod uwagę to jakie cechy powinny posiadać fotele biurowe to z całą pewnością przyjdzie nam na myśl, że muszą być wygodne. Jednak czy wygodne to dla każdego z nas to samo? Trzeba wziąć pod uwagę te cechy foteli, które będą jak najbardziej użytkowe. Oczywiście najważniejsze w tej kwestii będzie ergonomika i zapewnienie najlepszej pozycji dla kręgosłupa pracownika. Zatem jakie powinny być te najlepsze fotele biurowe?

Miękkie fotele biurowe – warto?

fotele biurowe producentNa pewno pierwsze co każdy z nas chciałby osiągnąć to wrażenie miękkiego siedzenia fotela. Jednak powinniśmy zastanowić się trochę dłużej nad tym, czy faktycznie miękkie będzie oznaczało w tym przypadku dobre? Może to oznaczać, że nasz kręgosłup, a w szczególności ten odcinek lędźwiowy będzie na miękkim fotelu po dłuższym czasie się męczył. Oczywiście to nie jest efekt, jaki chcemy osiągnąć, dlatego właśnie warto jeszcze dalej pomyśleć nas cechami fotela. Jeśli wybieramy się zakupić fotele biurowe producent gorliwie zapewnia nas, że jest to fotel wytrzymały i, że na pewno siedzenie na nim to czysta przyjemność. Biorąc pod uwagę fakt, że praca w biurze obejmuje w zasadzie osiem godzin siedzenia to fotel biurowy będzie mógł spełnić nasze oczekiwania po całym dniu pracy jedynie, kiedy faktycznie siedzisko będzie twarde. Nie chodzi w tym przypadku o drewniany fotel, jednak na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem umieszczenie w fotelu zbyt dużej ilości gąbki. Na pewno producent, który ma doświadczenie będzie stawiał w większości przypadków na ergonomiczne pianki,  które są cienkie i jednocześnie dostosowują się do kształtu ciała. 

Jak widać fotele biurowe to niekoniecznie miękkie fotele. Trzeba liczyć się z tym, że inne będą nasze odczucia podczas kupowania fotela i jego wypróbowywania, a inne po kilku dniach pracy przed biurkiem. Może się okazać, że dolegliwości bólu kręgosłupa zmniejszą się, a jedyna tego słuszną przyczyną będzie właśnie twardsze siedzisko fotela.

Categories: Sklepy i zakupy