Czy okrągłe stoły są modne?

Projektując swój salon czy jadalnię, musimy przemyśleć wiele spraw. Jakie wybrać meble? Na jaki materiał postawić? W wymienionych tu pomieszczeniach najważniejszym elementem jest zdecydowanie stół. Natomiast materiałem najtrwalszym i zawsze modnym jest drewno dębowe.

Piękno okrągłych stołów dębowych

okrągłe stoły dęboweChoć drogie, drewno dębowe nie zawiedzie. Sprawi, że nasze mieszkanie będzie wyglądało gustownie, z klasą, ale i modnie jednocześnie. Drewniane meble zawsze będą na czasie. To przedmioty ponadczasowe, które wykonane z niezwykłą dbałością o kunszt, będą robić wrażenie bez względu na zupełnie różne najnowsze trendy. Kupując stół, musimy mieć na uwadze wiele jego cech. Wszystko należy przemyśleć. Jaki kształt powinien mieć nasz wymarzony stół? Okrągły, owalny czy może prostokątny? Owalne i prostokątne stoły polecane są przede wszystkim jako stoły jadalniane. Mogą znajdować się również w salonie, w którym cała rodzina spożywałaby wspólne posiłki. Okrągłe stoły dębowe sprawdzą się przy mniejszych rodzinach albo bezdzietnych parach, jeśli chcemy go przeznaczyć do jedzenia obiadów. Wtedy taki stół może znajdować się w kuchni – ze względu na kształt nie zajmie dużo miejsca. Jednakże okrągły stół może mieć również inne zastosowania. Na takim stylowym, pięknym stoliczku w stylu vintage możemy postawić na przykład nasz ulubiony sprzęt muzyczny – radio czy stary gramofon. Jeśli mamy jakiś inny, ciekawy, cenny dla nas przedmiot, który będzie się doskonale prezentował na takim meblu, możemy go na nim umieścić. Zarówno mebel jak i jego zawartość będą zdobić nasz dom, niczym z wystawy cennych antyków.

Niezależnie od tego, czy stół chcemy postawić w kuchni, jadalni, sypialni czy salonie, dla okrągłego stołu zawsze można znaleźć jakieś ciekawe zastosowanie. Drewno dębowe wygląda pięknie i wpasuje się w praktycznie każdy wystrój. 

Categories: Dom i wnętrze