Czym jest certyfikat tuv ?

Firmy zatrudniające spawaczy podczas zatrudnienia fachowców w branży spawalniczej, zwracają szczególną uwagę na wystawcę posiadanego przez nich certyfikatu. Posiadanie certyfikatu o dużym znaczeniu na rynku pracy, otwiera przed spawaczami szeroką ścieżkę kariery, a wtedy to oni przebierają w ofertach pracy, a nie potencjalny pracodawca. Śmiało stawiają warunki zatrudnienia i negocjują kwestie finansowe ich kontraktu.

Jakie znaczenie dla pracodawcy mają certyfikaty tuv ?

certyfikaty tuvCertyfikaty tuv oferowane spawaczom, którzy ukończyli odpowiednie kusy, mają mniejsze lub większe znaczenie dla pracodawców. Podyktowane jest to przede wszystkim cenami dostępnych na rynku kursów spawalniczych. Bowiem nie każdego spawacza, będącego dopiero na początku własnej ścieżki kariery, stać na najdroższe, a zarazem najbardziej wartościowe kursy. Osoby takie na starcie przegrywają z bardziej majętnymi konkurentami, dla których posiadanie znaczących certyfikatów już dawno stało się sprawą priorytetową. Niestety takie są realia rynku. Można jedynie przyjąć strategię rozwoju i stale podnosić swoje kwalifikacje, aż osiągnie się ich bardzo wysoki poziom, a wtedy dopiero będzie się osobą braną pod uwagę jako potencjalny specjalista w wielu firmach. Dlatego też wybitni specjaliści posiadają przede wszystkim certyfikat tuv.

Warto zauważyć, że wybitni spawacze to osoby często po czterdziestce. Po prostu młodzi nie mają jeszcze należytych kwalifikacji, a pracodawcy boją się im w stu procentach zaufać i powierzyć odpowiedzialne stanowiska pracy. Wyjątkami są młode osoby postawione na najwyższych stanowiskach w firmach świadczących szeroko pojęte usługi spawalnicze. Oczywiście każdy z nich posiada certyfikat tuv. Jedyną drogą, by go pozyskać jest ukończenie kursu i zdanie z niego egzaminu.

Categories: Usługi i praca