Dezynfekcja narzędzi w salonie kosmetycznym

Dziś gdy postęp technologiczny pozwala nam na dłuższe, życie nikt z nas nie zastanawia się nad tym ile niebezpieczeństw czyhać może na nas podczas zwykłych wizyt w salonach chirurgii estetycznej, gabinetach masażu, w salonach fryzjerskich czy kosmetycznych.

Sprzęt do dezynfekcji – autoklaw

autoklaw kosmetycznyAktualnie każdy z nas od dziecka ma wpajane podstawowe zasady higieny. Już małe dzieci uczone są dbania o zęby i mycia rąk przed każdym posiłkiem. Jako dorośli robimy takie rzeczy z automatu. Nie zastanawiamy się nad tym, gdyż jest to naszym nawykiem. Choć nie zawsze tak było, a we wcześniejszych wiekach ludzie szybko umierali z powodu braku należytej higieny. Pierwsze sposoby na dezynfekowanie czy unieszkodliwianie groźnych patogenów opierało się na wypalaniu w ogniu, czy dezynfekowaniu w wysokoprocentowych substancjach. Dziś narzędzia wykonywane ze stali są regularnie sterylizowane tak aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Rzadko kiedy zastanawiamy się nad tym, że będąc na manicurze czy pedicurze w salonie obsługiwani jesteśmy przy pomocy narzędzi wielkorolnego użytku. Narzędzia te muszą być każdorazowo sterylizowane w specjalnych warunkach. W profesjonalnych gabinetach na pewno znajdziemy autoklaw kosmetyczny, który sterylizuje narzędzia, tak aby były dla nas bezpieczne. Autoklaw to maszyna, w której panuje bardzo wysoka temperatura, dzięki temu groźne patogeny są unieszkodliwiane. Dzięki temu, że autoklawy są coraz bardziej nowoczesne, proces dezynfekowania jest coraz krótszy. Akcesoria po zakończonym procesie są jałowe i gotowe do ponownego wykorzystania.

Każdy profesjonalny gabinet ma na stanie autoklaw. Maszyny te są coraz bardziej dostępne, a przez to stają się coraz tańsze. Dzięki temu każdy zabieg wykonywany w gabinetach jest bezpieczny i nie niesie za sobą ryzyka zarażenia groźnymi chorobami zakaźnymi.

Categories: Usługi