Dlaczego warto założyć firmę w Norwegii?

Wielu ludzi pracuje na etacie u swojego pracodawcy. Być może niektórzy z Was mają dość nieustannego wykonywania poleceń przełożonych i często nieadekwatnych do obowiązków zarobków. Niektórzy może myśleli o założeniu  działalności gospodarczej. Perspektywa bycia swoim własnym szefem jest bardzo kusząca, jednak barierą dla wielu okazują się koszty i formalności.

Gdzie warto założyć firmę?

firma w norwegiiWielu polaków chętnie założyłoby swoją firmę. Dla niektórych jednak koszty związane z otwarciem i rozkręceniem działalności, wysokość składki ZUS a także wszelkie formalności czy strach przed wysokimi karami okazują się przeszkodą nie do pokonania. Czy warto w takim razie rezygnować z planu otwarcia firmy? Wielu polaków znalazło na to sposób otwierając własną działalność za granicą. Ciekawym pomysłem okazuje się być firma w norwegii. Polacy zakładający tam działalność gospodarczą mogą liczyć na spore ulgi podatkowe. Ponadto nie muszą nawet wychodzić z domu aby ją zarejestrować- wystarczy wysłać odpowiednie dokumenty do urzędu, czasem wystarczy rejestracja przez internet. Istnieje specjalny portal internetowy za pomocą którego można załatwić większość spraw urzędowych. Sami urzędnicy często okazują się bardziej pomocni niż w Polsce, nie należy się tak obawiać kar za np. opóźnienia w zapłacie podatku. Kolejną ważną rzeczą jest wysokość składki na norweski odpowiednik ZUSu- wynoszący 11,6% dochodu.

Norwegia jest bogatym krajem, dbającym o swoich obywateli i nie tylko. Dużą zaletą dla zakładających w tym kraju firmę jest fakt że składka na norweski ZUS stanowi pewien procent dochodów. Wiąże się to z mniejszym ryzykiem- jeśli interes się nie uda i nie uzyska się dochodów nie trzeba płacić. Myślę że warto wziąć sprawy w swoje ręce i pomyśleć nad własnym biznesem.

Categories: Biznes i firma