Dobry sznurek do wykonania makramy

W ostatnich latach do łask wracają prace rękodzielnicze. Dużo ludzi nie tylko kupuje takie przedmioty, ale również decyduje się na to aby tworzyć własnoręcznie różnego rodzaju rzeczy. Przedmioty takie służą nie tylko do domowego użytku, ale także pełnią funkcję ozdobne.

Ozdoby ścienne ze sznurka

sznurek do makramyBardzo lubię chodzić na różnego rodzaju warsztaty. W moim mieście jest wiele różnego rodzaju warsztatów gdzie można milo i produktywnie spędzać czas. I tak na jednych zajęciach warsztatowych poznałam coś zupełnie nowego. Wraz z kilkoma innymi osobami mięliśmy poznać technikę wykonywania makramy. Makrama w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Jest ozdobą, którą pasuje do przytulnych wnętrz w stylu boho i w stylu skandynawskim. Makrama jest dekoracją ścienną, która powstaje ze sznurka oraz grubego kija. Aby wykonać własną ozdobę na ścianę należy opanować technikę splotu sznurka. Można zacząć naukę od trzech podstawowych splotów, dzięki którym może powstać nieskomplikowana ładna w swojej formie ozdoba ścienna. Niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego sznurka podczas nauki wykonania własnej dekoracji. Sznurek do makramy powinien mieć pięć milimetrów grubości. Dzięki temu pierwszy projekt będzie łatwiejszy w wykonaniu. Gdy już opanuje się technikę splotu można wybierać innej grubości sznureczki, które zakupić można w różnych kolorach. Gdy tylko nauczymy się wykonywać makramy można zacząć konstruować kwietniki oraz innego rodzaju ozdoby. Warsztaty były bardzo udane. Okazało się, że doskonale radzę sobie w wyplataniu i wykonywanie makram szybko stało się moją pasją.

Teraz wykonuję makramy w domu na zamówienie znajomych. Sprawia mi to ogromną satysfakcję i z niecierpliwością czekam na to jak wrócę z pracy i zasiądę do swoich robótek. Sznureczki zaplatane na kiju stały się moim hobby. Makrama jest wspaniałą prostą ozdobą, która nadaje wnętrzu przytulności i wyjątkowości.

Categories: Usługi i praca