Dom w stylu kolonialnym.

stoliki kawowe

Projektując dom lub mieszkanie przeważnie musimy się zdecydować na konkretny styl. Nie każde pomieszczenie musi mieć ten sam charakter, ale dobrze gdy wnętrze jest spójne. Do wyboru mamy kilka trendów. Osoby lubiące minimalizm mogą wybrać styl skandynawski lub industrialny. Tam liczy się prosta forma i brak wzorów. Ci, którzy kochają kolory mogą zdecydować się na projekt w stylu folk.

Stoliki kawowe przydają się podczas popołudniowego relaksu

Dominują tam różne barwy, liczne dodatki i wzory. Wymieniając wszystkie style nie można pominąć trendu kolonialnego. Znajdziemy w nich drewniane łóżka, masywne meble i stonowane odcienie.

stoliki kawoweJeżeli przypadł nam do gustu typowy styl kolonialny, to każde pomieszczenie w naszym domu może mieć nutkę tego trendu. Jak sprawić, żeby takie wnętrza nie były przytłoczone? Po pierwsze trzeba stosować zasadę złotego środka, co za dużo to nie zdrowo. Jeżeli już do sypialni wstawiamy ciemne, drewniane łóżka i równie masywne szafki nocne, to reszta wyposażenia powinna być delikatna i ujednolicona. Takie intensywne meble dobrze się czują w jasnych kolorach ścian. Beż, przybrudzona biel czy lekki odcień zieleni będą jak znalazł. Sypialnia w stylu kolonialnym powinna mieć również jasną podłogę. Będzie ona stanowiła dobry kontrast do mebli. Resztę możemy uspokoić delikatnymi zasłonami i skromnymi dodatkami. Wbrew pozorom styl kolonialny nie jest zbyt kolorowy. Dobrym na to przykładem może być nowoczesny salon. Wstawiając do niego stoliki kawowe, pojedynczą komodę i szafkę rtv osiągniemy efekt nowoczesności. Jeżeli zamiast mebli błyszczących wybierzemy meble matowe i z wyraźną strukturą drewna, to całość będzie wręcz minimalistyczna. Inaczej jednak będą się prezentować typowe meble indyjskie. One mają zdobione nóżki, są błyszczące i często mają zaokrąglone rogi. Takie przedmioty najlepiej czują się w kolorowych pomieszczeniach z dużą ilością tkanin. Jak łóżko w sypialni, to tylko ze wzorzystym baldachimem, a jak komoda w salonie to tylko w towarzystwie kolorowej ściany. Pozostałe pomieszczenia także mogą mieć taki charakter.

Szukając stolików kawowych warto wejść na http://mandallin.pl/72-stoliki-kawowe-i-lawy

Categories: Budowa i remont