Dotacja z Unii Europejskiej

Wielu przedsiębiorców zmaga się z problemem płynności finansowej, która jest kluczowa dla prowadzenia firmy. Także osoby, które zamierzają otworzyć własną działalność, powstrzymują się z podjęciem decyzji, gdyż brakuje im środków finansowych.

Wykorzystanie dotacji unijnej

dotacje unijne bydgoszczOsoby zarejestrowane w naszym kraju w Urzędzie Pracy, jako osoby bezrobotne, mogą liczyć na jednorazowe dofinansowanie na otworzenie własnej firmy w kwocie do osiemnastu tysięcy złotych. Jeżeli chcemy otworzyć mały biznes i mamy na niego pomysł, to jest to ciekawa propozycja. Jednak kiedy marzy się nam duża firma, albo chcemy działać w branży, w której konieczne jest posiadanie specjalistycznych maszyn, urządzeń i oprogramowań, to konieczne będą dotacje unijne Bydgoszcz jest miastem, gdzie bardzo dużo osób je otrzymuje. Warunkiem koniecznym jest stworzenie realnego biznes planu, który będzie szczegółowo opisywał na co potrzebujemy pieniądze, w jakiej wysokości i dokładne wyliczenia. Poza biznes planem musimy też uzupełnić odpowiedni wniosek i dodać wymagane załączniki. Dzięki dotacji unijnej można otworzyć firmę, sfinansować zakup nowoczesnej maszyn, lub rozbudować już istniejącą działalność. Ważne, aby wszystkie działania, były zgodne z założeniami w złożonym biznes planie, który dokładnie określa ile pieniędzy będzie wydane na określony cel. Po otrzymaniu środków finansowych z Unii Europejskiej, trzeba je rozliczyć w ciągu maksymalnie dwunastu miesięcy, czyli przedstawić odpowiednie faktury potwierdzające wydatki.

Dotacje są bezzwrotną pomocą dla przedsiębiorców, ale warunkiem koniecznym jest prowadzenie firmy minimum dwa lata od momentu jej otrzymania. W przeciwnym wypadku trzeba będzie zwrócić wszystkie otrzymane środki finansowe. Taka pomoc jest świetnym wsparciem dla przedsiębiorców.

Categories: Biznes i firma