Ekogroszek najlepszej jakości

Odpowiednie materiały opałowe to absolutna podstawa jeśli chcemy by nasz system grzewczy działał prawidłowo. Mamy obecnie bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o wybór takich materiałów. Bezpowrotnie minęły już te czasy gdy mogliśmy wybierać jedynie między drewnem a węglem. Wciąż jednak z węgla często się korzysta w przypadku ogrzewania oraz przetwarza się go by produkować ekogroszek. 

Skuteczne ogrzewanie ekogroszkiem 

ekogroszek z wesołejNa chwilę obecną na składach materiałów opałowych zalega całe mnóstwo różnych materiałów jakie możemy zastosować by ogrzewać nasz dom. Im więcej jest takich materiałów tym wybór jest trudniejszy. Ostatnimi czasy jednak najbardziej popularny stał się ekogroszek z Wesołej. O tej kopalni zapewne słyszał każdy z Państwa. Jest ona uważana za jedną z tych kopalni, z których pozyskiwany jest węgiel najlepszej jakości. Z tego węgla produkowany jest również ekogroszek. Przez dziesiątki lat taki drobny węgiel uznawany był za odpad. Zalegał on często przy hałdach węgla i nikt nie był zainteresowany by takiego materiału używać do ogrzewania domów. Było to w zasadzie nawet trudne w realizacji ponieważ takie drobne fragmenty dość ciężko spala się w kotłach ponieważ jeśli wsypiemy go za mało to będzie on szybko lądował w popielniku a z kolei gdy wsypiemy go więcej to będzie się on jedynie tlił. Obecnie produkuje się jednak specjalne kotły, które są przystosowane do spalania ekogroszku w sposób najbardziej efektywny. 

Ogólnie rzecz biorąc ogrzewanie domów przy użyciu ekogroszku to naprawdę wiele korzyści. Pierwsza z nich jest taka, że ekogroszek jest bardzo tani w porównaniu przykładowo z węglem. Oznacza to, że możemy na ogrzewaniu dość dużo zaoszczędzić. Drugą bardzo istotną zaletą ekogroszku jest oczywiście jego kaloryczność. W wielu przypadkach nie ustępuje ona kaloryczności węgla. 

Categories: Budownictwo i dom