Ekologiczny i tani karton klapowy

Kartony mają szeroki zastosowanie, niemal w każdej dziedzinie życia. Jest to bardzo przydatny produkt podczas przeprowadzek. Kartony są pożądane przez osoby, które cenią sobie porządek. Opatrzone etykietą ułatwiają odnalezienie potrzebnych artykułów. Mają zastosowanie do magazynowania towarów w sklepach, w firmach kurierskich.

Wykorzystanie kartonów klapowych

 

karton klapowyKartony służą do pakowania towarów na paletach, takie ładunki trafiają najczęściej do sklepów spożywczych. Kartony stosowane są w celu pakowanie towarów w zestaw np. alkoholi. Najczęściej wybierany jest karton klapowy do wysyłki różnego rodzaju towarów. Jest to jeden z najtańszych sposobów na pakowanie produktów. W produkcji kartonów tekturowych wykorzystuje się masę papierniczą, które powstaje m.in. z makulatury. Opakowania tekturowe podlegają recyklingowi, można zadbać o ochronę środowiska, a także oszczędzić. Zużyte lub zniszczone warto oddać na makulaturę. Każde nowe buty są pakowane do kartonu. Sprzętu elektroniczne i AGD trafią do sklepów pakowane w kartony, dodatkowo zabezpieczone za pomocą styropianu. Klapowe kartony są łatwe w złożeniu. Można je kupić w płaskiej formie, do złożenia. W kartonach występują górne i dolne klapy. Pudełka składają się z kilka warstw tekstury. Im jest większa grubość kartonu, tym jest mniej podatny na wilgoć. Towar zapakowany w gruby karton jest chroniony przed odkształceniem i wstrząsami. Opakowanie z tektury falistej cechuje je duża wytrzymałość, można jest użyć do pakowanie wyrobów szklanych. Na rynku opakowań dostępny jest duży wybór kartonów.

Można dopasować rozmiar i grubość dopasowaną do indywidualnych potrzeb. W karton można zapakować prawie każdy dostępny produkt na rynku, bez względu na zastosowanie. Jest to bardziej ekologiczna i trwalsza propozycja pakowanie towarów niż folia.

Categories: Usługi i praca