Francuski we Francji i inne wyjazdy

francuski we Francji

Tytuł głosi od lat znaną prawdę – podróże kształcą, i to porządnie. Powinien o tym wiedzieć każdy przykładny przedszkolak. Dlatego dzieciaki od najmłodszych lat zostają wysyłane na obozy językowe, rodzice płacą za dobrego korepetytora, a w szkole olbrzymi nacisk kładzie się na naukę języków.

Praktyczny francuski we Francji

francuski we FrancjiZwłaszcza dużą popularnością cieszy się język angielski. Jest on obecnie w Polsce tak powszechny, jak praktyczny francuski we Francji, co oznacza, że jest tak uniwersalnym językiem, że dzięki jego znajomości dogadamy się praktycznie ze wszystkimi ludźmi na całej kuli ziemskiej. W dzisiejszych czasach brak umiejętności rozmowy po angielsku jest prawdziwym wstydem. Dlatego tak dużą popularność zdobywają wyjazdy językowe – zapisują się na nie zwłaszcza dorośli, którzy w swoim szkolnym okresie albo nie przykładali dużej wagi do nauki języka, albo uczyli się np. rosyjskiego lub niemieckiego zamiast angielskiego. Na tego typu wyjazdach mamy styczność z ludźmi, których ojczystym językiem jest angielski. Stąd możemy się dowiedzieć, jak brzmi prawdziwy angielski w Londynie, Waszyngtonie czy Nowym Jorku. Oczywiście, takie podróże dużo kosztują. Mamy jednak szeroki wybór wycieczek językowych – możemy wybrać tańsze, z zakwaterowaniem w mało popularnych, często obskurnych hostelach lub schroniskach, lub te droższe, gdzie mamy zapewnione całościowe wyżywienie, czyli posiłki trzy razy dziennie (czasami są oferowane dodatkowo drugie śniadania i podwieczorki), a także nocleg w porządnym, luksusowym hotelu. Biura podróży i szkoły językowe często oferują wyjazdy obejmujące wszystkie kraje anglojęzyczne. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą się przekonać, że język angielski w Anglii jest zupełnie różny od angielskiego w innych krajach.

Dzięki wycieczkom obejmujących więcej niż jeden kraj, np. wyjazd, w czasie którego odwiedzamy zarówno Wielką Brytanię, jak i Stany Zjednoczone, mamy okazję zaznajomić się z różnymi odmianami tego samego języka. Poprzez takie wycieczki poszerzamy własne horyzonty oraz w stosunkowo krótkim czasie znacznie podnosimy poziom naszych umiejętności językowych.

Categories: Turystyka i hobby