Gąbki florystyczne jako nowe odkrycie

Ostatni miesiąc, czyli czerwiec, to czas zdecydowanie korzystny dla kwiaciarni. Obroty są naprawdę bardzo wysokie, zaś floryści zdecydowanie nie mogą narzekać na nudę. Cóż, w końcu ten właśnie miesiąc cechuje się bardzo duża ilością wesel.

Co z gąbkami florystycznymi?

gąbki florystyczneMimo że w dzisiejszych czasach tak naprawdę mało która para młoda pragnie, aby goście weselni przynosili na ich imprezę kwiaty, i tak zawsze znajduje się ktoś, kto tak właśnie robi. Jest to wręcz norma i nie da się od tego uciec. Tak wygląda ta sytuacja ślubach. W związku z tym, kwiaciarnie, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy to odbywa się największa ilość ślubów, zawsze mogą liczyć na dość wysokie obroty i idące za tym- dochody związane ze sprzedażą różnego rodzaju wiązanek ślubnych. Stworzenie takiej wiązanki wcale nie jest sprawą tak prostą i oczywistą, jak by to się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Nie dość, że do każdej potrzeba naprawdę dużej ilości materiałów, to jeszcze bardzo ważny jest zmysł estetyczny, swoista umiejętność do odpowiedniego łączenia ze sobą poszczególnych elementów w taki sposób, aby ostatecznie tworzyły zgraną, piękną całość. Niestety nie każdy posiada takie cechy, dlatego więc nie każdy nadaje się do pracy w takim miejscu jak kwiaciarnia. Ostatnim trendem w komponowaniu wiązanek tego typu stają się gąbki florystyczne. Jest to nowość, wprowadzona na rynek całkiem niedawno, a już ciesząca sie naprawdę wysoką popularnością, zwłaszcza wśród znawców tematu. Nic dziwnego, jest ona bardzo praktycznym rozwiązaniem, posiadającym naprawdę wiele zalet. Jej zastosowanie pozwala na stworzenie naprawdę pięknych, oryginalnych kompozycji kwiatowych. 

Gąbki florystyczne, mimo że dopiero pojawiają się na rynku, już teraz robią furorę. Coraz więcej kwiaciarni decyduje się na ich zakup oraz wykorzystanie w codziennej pracy. A pomyśleć tylko, że jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie pomyślałby o takim produkcie.

Categories: Sklepy i zakupy