Gdzie wykonać rejestrację spółki?

Spółki posiadają naprawdę wiele rodzajów. Oprócz tego mogą być rejestrowane niekoniecznie w Polsce, ale także w wielu zagranicznych krajach. To zależy od tego, na jakich korzyściach zależy przedsiębiorcy, w jaki sposób prowadzi swój biznes.

Rejestrowanie spółek offshore na Cyprze

rejestracja spółki na CyprzeJedną z możliwości jest zarejestrowanie spółki w kraju, w którym przepisy podatkowe bardziej chronią przedsiębiorcę. Takim krajem jest na pewno Cypr. Tam szczególnie chroni się wolność biznesmenów i nie dopuszcza do możliwości kontrolowania sytuacji finansowej przez osoby trzecie. Nawet więc jeśli rząd polski, chciałby dotrzeć do danych zawartych w banku cypryjskim, nie miałby takiej możliwości. Oczywiście, są to skrajne sytuacje, ale jeśli chce się chronić część majątku poza granicami kraju w razie, gdyby firma upadła, to rejestracja spółki na Cyprze jest dobrym pomysłem. Zawsze warto się zabezpieczyć, gdyby coś poszło nie tak. Nie wszystko w życiu da się przewidzieć. Poza tym prowadzenie cypryjskiej spółki jest ogólnie rzecz biorąc ciekawą alternatywą dla wielu firm. Na pewno nie można założyć jej bez dobrego przemyślenia tematu, ale już po zapoznaniu się z przepisami, wiele osób stwierdza, że będzie to dla nich korzystne. Dobra jest właśnie poufność, z jaką podchodzą do klienta cypryjskie banki. Pozwala ona na to, aby przedsiębiorcy poczuli się pewniej i nie martwili tak bardzo o swoją przyszłość. Prawo handlowe panujące na Cyprze okazuje się naprawdę korzystne. Jeśli nawet polski sąd orzekłby, że chce egzekucji majątku z tytułu długów, które ma dana osoba prawna, to te przepisy nie mają zastosowania na Cyprze.

Można więc ułożyć sobie bezpieczną przyszłość, dzięki temu, że część kapitału będzie znajdowała się poza zasięgiem komornika. Warto mieć takie zaplecze, gdyby jednak biznes okazał się nietrafiony. 

Categories: Finanse i prawo