Gotowy dom z prefabrykatów

Dla większości osób określenie – prefabrykaty, może być tajemnicze i niezrozumiałe, zwłaszcza w odniesieniu do budownictwa. Jednak nie jest to nic skomplikowanego, ponieważ są to gotowe elementy, z jakich buduje się dom.

Jak wygląda budowa gotowych domów?

gotowe domy dolny śląskKlasyczne domy z cegły buduje się przez długie miesiące, co jest skutkiem zastosowanych technik budowlanych. Zupełnie inaczej bywa w przypadku domów szkieletowych, stawianych w stylu kanadyjskim. Są to domy, które składają się z prefabrykatów, a więc większa część pracy wykonywana jest w zakładzie produkcyjnym, w którym powstają. Sam montaż gotowych części zabiera maksymalnie kilka dni. Jeżeli interesują nas gotowe domy Dolny Śląsk jest obszarem, w którym znajdziemy przynajmniej kilka przedsiębiorstw budowlanych specjalizujących się w takich konstrukcjach. Budowanie takiego domu, trochę przypomina składanie gotowego modelu z wyciętych elementów. Na początku budowy wykonywane są fundamenty ze specjalnych termopłyt, przez co zminimalizowany jest ubytek ciepła przez podłoże. Następnie stawiana jest drewniana konstrukcja, do której przytwierdzane są kotwami gotowe elementy budynku, czyli ściany boczne, strop czy dach. Zaletą gotowych domów jest skuteczne ocieplenie fundamentów w pionie i w poziome oraz wnętrza ścian bocznych na całej powierzchni. Dzięki temu budynek jest skutecznie chroniony przed wilgocią i zimnem. Jego parterowa konstrukcja może być uważana za jego zaletę, gdyż daje możliwość na wykonanie dużego tarasu.

Na gotowe domy decydują się przeważnie ludzie, którzy cenią minimalistyczny styl, bliskość z naturą i ekologię. Są to budynki w dziewięćdziesięciu pięciu procentach wybudowane z naturalnych materiałów, zatem nie szkodzą naszemu środowisku i są bezpieczne dla nas.

Categories: Budowa i remont