Grawerowane obroże dla zwierząt

W dzisiejszych czasach zwierzęta domowe są traktowane jak pełnoprawny członek rodziny. Niektóre pary posuwają się jeszcze dalej i swojego czworonoga traktują jak swoje własne dziecko. Sprawują nad swoim ,,dzieckiem’’ pełnoprawną opiekę i rozpieszczają je jak tylko mogą.

Moda wśród psów – grawerowane obroże

obroża skórzana z graweremJeszcze parę lat temu ciężko było spotkać na ulicy pieska lub kotka maszerującego w ubraniu. Dzisiaj jest to zupełnie normalne, zwłaszcza u piesków małych ras które są ogromnymi zmarzluchami. Kurtka u pieska czasami ma nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim chronić czworonoga przed wychłodzeniem i chorobą. W Internecie i specjalistycznych sklepach dla zwierząt można zakupić nawet obuwie przeznaczone dla zwierząt. Ta opcja też początkowo śmieszy jednak należy zrozumieć, że przy dużych mrozach podeszwy łap u psów są narażone na odmrożenia i pękanie, a to wiąże się z dużym bólem dla zwierzęcia. W takim wypadku opcja butów nie wydaje się taka głupia. A co jeśli zwierzę często ucieka? Tutaj warto zainwestować w obrożę z informacją o właścicielu i ewentualnym kontaktem do siebie. Wtedy zguba bardzo szybko może zostać odnaleziona i oddana. Dobrym rozwiązaniem jest obroża skórzana z grawerem. Na takiej obroży na stałe w widoczny sposób mogą zostać wyryte wszystkie dane dotyczące zwierzęcia. Obroże można również potraktować mniej poważnie a raczej zrobić z niej modny dodatek. W takim wypadku grawer może stanowić tylko imię psa. Kolory obroży mogą pasować do ubranek psa lub stroju właściciela. No bo dlaczego nie?

W świecie zwierząt również występuje pojęcie mody. Oczywiście zwierzęta nie bardzo zdają sobie z tego sprawę i to raczej ekstrawagancja właścicieli tak bardzo rozwinęła rynek ubrań i akcesoriów dla ukochanych pupili. Niemniej jednak powstaje coraz więcej całych sklepów jedynie z akcesoriami dla zwierząt.

 

Categories: Sklepy i zakupy