Idealne zwierzę dla małego alergika

Nasze dzieci mają rozmaite marzenia, a my staramy pokazać się im, że każde marzenie jest możliwe do spełnienia. Co jednak w chwili, gdy wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi mówią, że czegoś nie da się zrobić? Co zrobić w momencie, gdy nasze dziecko, mające silną alergię na zwierzęcą sierść, bardzo pragnie je mieć?

Pluszak, który będzie przyjacielem każdego dziecka

maskotka kotOczywiście, w sytuacji, gdy nasze dziecko jest alergikiem, możemy pomyśleć o psie, który ma włosy zamiast sierści lub o kocie, który tej sierści jest pozbawiony. Każdy rodzic zdaje sobie jednak sprawę z tego, że z zachciankami dzieci bywa różnie i marzenie o zwierzaku może być tylko nim do chwili zaspokojenia tego pragnienia. A psy i koty, którymi mógłby opiekować się mały alergik, nie należą do tanich inwestycji. Dlatego często uciekamy się w stronę pluszaków. Do naszej dyspozycji będzie cała sekcja maskotek w każdym sklepie z zabawkami. Możemy przebierać wśród różnych rodzajów zwierzątek (często nawet ich ras), kolorów, a także rozmaitych materiałów, z których są uszyte. Tym, na co coraz częściej zwracają uwagę producenci zabawek jest to, by były one wykonane z materiałów nie tylko bezpiecznych, ale również antyalergicznych. W tym przypadku więc wydaje się, że rozwiązanie to jest całkiem dobre. Jednakże maskotka kot nie będzie prawdziwym kotem, prawda? Dlatego na rynku pojawiły się również interaktywne maskotki, które będą zdecydowanie lepszym zamiennikiem żywego zwierzęcia. W przypadku interaktywnych maskotek kotów możemy znaleźć modele chodzące i reagujące na dotyk, a także takie, które w realistyczny sposób miauczą.

Nikt z nas nie lubi odmawiać dziecku, nawet, gdy są ku temu dobre powody. W przypadku marzeniu o zwierzęciu, za sprawą interaktywnych zabawek możemy sprawdzić, czy nasze dziecko na pewno będzie dobrym opiekunem i w późniejszym czasie podjąć z nim odpowiedzialną decyzję, np. o zwierzęciu, które nie będzie „alergicznym” problemem.

Categories: Sklepy i zakupy