Ile kosztuje zbiornik na szambo?

Standardowe zbiorniki na szambo o pojemności 5 m sześciennych kosztują około 1000 zł. Takie zbiorniki są idealnym rozwiązaniem do domków letniskowych, a także przy bardzo małych domach jednorodzinnych. Warto od razu z zakupem szamba betonowego poprosić o fachowy montaż, dzięki czemu będziemy mieli zapewniony transport oraz montaż na miejscu w naszym domu.

Szambo betonowe czy plastikowe?

zbrojone szamba betonowe dwukomoroweSzambo betonowe są zdecydowanie tańsze niż szamba wykonane z tworzywa sztucznego. Charakteryzują się wytrzymałym i trwałym wykonaniem, dzięki czemu mam pewność, że raz zakupiony produkt będzie dla nas służył przez wiele lat. Natomiast w przypadku szamba wykonanego z tworzyw sztucznych można taki produkt montować samodzielnie, ponieważ zbiorniki są lekkie, ale kiedy chcemy postawić na wieloletnie użytkowanie, to warto zastanowić się nad wezwaniem fachowców montujących zbiorniki na szambo. Na duże działki dobrym rozwiązaniem są zbrojone szamba betonowe dwukomorowe. Na terenie każdej posesji wszystkie elementy powinny być funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb użytkowników. Zawsze, kiedy nie mamy na terenie naszej działki lub w okolicach możliwości bezpośredniego podłączenia się do sieci kanalizacyjnej to musimy zdecydować się na wybór odpowiedniego szamba betonowego, lub plastikowego. Nigdy nie powinniśmy stawiać na najniższą cenę zbiornika na szambo, ponieważ powinien to być zbiornik wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby służył nam przez wiele lat.

Wiele osób decyduję się na zbiorniki betonowe, ponieważ charakteryzują się one tradycją oraz niską ceną, a także wysoką wytrzymałością na różne czynniki. Jest to najlepsze rozwiązanie, kiedy zależy nam na eksploatowaniu ścieków przez długi okres czasu. Fachowcy dokonają dodatkowej izolacji, dzięki czemu zbiornik nie będzie przeciekał.

Categories: Budowa i remont