Jak dobrze oświetlić salon?

Jakiś czas temu mieliśmy problem z naszymi lampami w salonie. Część żarówek nam się przepaliła i na dodatek nasz sześcioletni syn stłukł jeden z żyrandoli. W sumie od dawna myśleliśmy z mężem, aby zrobić nowe oświetlenie. Mamy już odłożone pieniądze na ten cel. Już zaczynamy myśleć, jakie miałoby być te nowe oświetlenie. Mamy nadzieję również, że zaczniemy na nim oszczędzać. 

Zrobienie nowoczesnego oświetlenia

nowoczesne oświetlenie do salonuDo tej pory mieliśmy stare żyrandole, które miały już dziesięć lat. U swojej kuzynki zauważyłam, że ma bardzo nowe oświetlenie światłoczułe. Oznacza to, że światło zapala się wtedy, gdy ktoś wejdzie do pomieszczenia i wyłącza się wtedy, gdy ktoś wychodzi. Bardzo mi się takie podoba. Obawiam się tylko, że gdy nasz syn będzie biegał po całym domu, to światło będzie się ciągle zapalało i gasiło. Pojechaliśmy więc z mężem do znajomego elektryka, by zapytać, czy nowoczesne oświetlenie do salonu będzie dla nas opłacalne. Stwierdził, że jak najbardziej. Poprosiliśmy go zatem, by nam takie oświetlenie zamontował. Zostawiliśmy na jego barkach zakup całego sprzętu. On się na tym zna najlepiej. Oczywiście pokazał nam różne modele i razem coś wybraliśmy. W ciągu kilku dni zabrał się do pracy. Założenie całego oświetlenia zajęło trochę czasu. Sami byśmy sobie z tym nie poradzili. Po trzech dniach mieliśmy już nowe oświadczenie. Elektryk musiał wymienić również część okablowania.

Bardzo byliśmy ciekawi, jak będzie działać oświetlenie. Faktycznie jest ono światłoczułe. Na suficie są umieszczone czujniki ruchu, w ten sposób nie będziemy musieli się martwić, że ktoś z nas zapomni zgasić światło. Uda nam się dzięki temu zaoszczędzić trochę pieniędzy. W ten sposób pomyślimy z mężem o wymianie oświetlenia w łazience. Tam też przydałoby się nowe. Na razie cieszymy się z tego z salonu. 

Categories: Wyposażenie domu