Jak docieplić poddasze

Każdy, kto chciał przekształcić strych swojego domu z miejsca przechowywania niepotrzebnych na co dzień rzeczy na wygodny pokój borykał się z problemem właściwego zaizolowania dachu. Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe, dobra izolacja termiczna będzie miała kluczowy wpływ na komfort użytkowania.
Pianka natryskowa skuteczną metodą docieplenia poddasza
Budynki mieszkalne ogromną ilość ciepła tracą przez dach. O ile stropy budynku oraz podłogi najwyższego piętra – poddasza są zazwyczaj zaizolowane bardzo dokładnie, samo pokrycie dachowe w przypadku braku pierwotnych planów użytkowania strychu w charakterze pomieszczenia mieszkalnego najczęściej nie jest docieplane. Dach wykonany z najczęściej dziś spotykanej blachodachówki w lecie niezwykle mocno się nagrzewa, a zimą łatwo może dojść do przemarzania w przypadku niewłaściwej bądź niestarannej izolacji. Niezwykle wygodnym w użyciu i dającym dobry komfort termiczny we wnętrzu sposobem ocieplenia jest pianka natryskowa. Wyspecjalizowane firmy zajmujące się jej montażem są w stanie szybko i dokładnie nanieść ją za pomocą agregatu bezpośrednio na przygotowane pokrycie dachowe. Metoda ta znajduje również zastosowanie w izolacji dachów obiektów gospodarskich, gdzie blacha jest narażona na kontakt z wilgocią i amoniakiem. Zabezpiecza ją doskonale przed korozją. Jeżeli zdecydujemy się na ocieplanie poddaszy pianką cena również okazuje się przystępna. Podliczając koszty robocizny i materiału można uznać tę metodę za konkurencyjną wobec innych metod dociepleń.
Izolacja termiczna budynku to kwestia kluczowa zarówno w domu jednorodzinnym, jak i obiekcie gospodarskim. Odpowiednie docieplenie pozwoli zachować komfort użytkowania przy niskim zużyciu energii na dogrzewanie. Niesie to jednocześnie oszczędności finansowe i jest korzystne dla środowiska, a także pozwala uniknąć skutków przemarzania konstrukcji.