Jak docieplić poddasze

Każdy, kto chciał przekształcić strych swojego domu z miejsca przechowywania niepotrzebnych na co dzień rzeczy na wygodny pokój borykał się z problemem właściwego zaizolowania dachu. Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane jest pokrycie dachowe, dobra izolacja termiczna będzie miała kluczowy wpływ na komfort użytkowania. 

Pianka natryskowa skuteczną metodą docieplenia poddasza

ocieplanie poddaszy pianką cenaBudynki mieszkalne ogromną ilość ciepła tracą przez dach. O ile stropy budynku oraz podłogi najwyższego piętra – poddasza są zazwyczaj zaizolowane bardzo dokładnie, samo pokrycie dachowe w przypadku braku pierwotnych planów użytkowania strychu w charakterze pomieszczenia mieszkalnego najczęściej nie jest docieplane. Dach wykonany z najczęściej dziś spotykanej blachodachówki w lecie niezwykle mocno się nagrzewa, a zimą łatwo może dojść do przemarzania w przypadku niewłaściwej bądź niestarannej izolacji. Niezwykle wygodnym w użyciu i dającym dobry komfort termiczny we wnętrzu sposobem ocieplenia jest pianka natryskowa. Wyspecjalizowane firmy zajmujące się jej montażem są w stanie szybko i dokładnie nanieść ją za pomocą agregatu bezpośrednio na przygotowane pokrycie dachowe. Metoda ta znajduje również zastosowanie w izolacji dachów obiektów gospodarskich, gdzie blacha jest narażona na kontakt z wilgocią i amoniakiem. Zabezpiecza ją doskonale przed korozją. Jeżeli zdecydujemy się na ocieplanie poddaszy pianką cena również okazuje się przystępna. Podliczając koszty robocizny i materiału można uznać tę metodę za konkurencyjną wobec innych metod dociepleń.

Izolacja termiczna budynku to kwestia kluczowa zarówno w domu jednorodzinnym, jak i obiekcie gospodarskim. Odpowiednie docieplenie pozwoli zachować komfort użytkowania przy niskim zużyciu energii na dogrzewanie. Niesie to jednocześnie oszczędności finansowe i jest korzystne dla środowiska, a także pozwala uniknąć skutków przemarzania konstrukcji.

Categories: Budowa i remont