Jak otworzyć domowe przedszkole? Gdzie kupić wyposażenie?

wyposażenie przedszkola

Innowacyjną formą opieki oraz edukacji jest w Polsce domowe przedszkole. Jakiś czas temu zaczęły pojawiać się pierwsze takie placówki. Są to niewielkie placówki, które pełnią taką samą rolę co przedszkola państwowe. Oczywiście różnica polega na tym, że takim przedszkolem zarządzają osoby prywatne, są inne standardy i wyposażenie przedszkola też jest inne. Bywa, że tego typu przedszkola są jedyną deską ratunku dla rodziców.

wyposażenie przedszkolaW przedszkolach państwowych bowiem miejsc dla dzieci brakuje. Rodzice nie wiedzą co robić i właśnie wtedy szukają miejsc w przedszkolach prywatnych. Domowe przedszkole to bardzo dobre rozwiązanie. Zazwyczaj taki oddział nie przyjmuje zbyt dużej ilości dzieci. Rodzice wówczas mogą mieć ten komfort, że nauczycielka będzie mogła poświęcić więcej uwagi ich dziecku. Nie muszą martwić się o to, że będzie musiała zająć się ona ogromną ilością innych dzieci. To bardzo ważne, gdyż dziecko będzie wtedy znacznie bardziej bezpieczne.
Oczywiście aby założyć domowe przedszkole należy spełnić wiele wymogów. Przede wszystkim trzeba posiadać wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Oprócz tego należy złożyć projekt organizacji wychowania przedszkolnego. Niezbędne będzie wyposażenie przedszkoli aby uzyskać pozytywne opinie dotyczące bezpieczeństwa i higieny lokalu.
Oczywiście każde przedszkole powinno dysponować także dokumentami, które będą poświadczały o dysponowaniu odpowiednimi pomieszczeniami. Trzeba także podać dane pracowników pedagogicznych, które są przewidziane do zatrudnienia. Warto także pamiętać o tym, że przedszkole domowe powinno posiadać odpowiednie pomieszczenia do nauki, zabawy oraz wychowania. Jeśli chodzi o minimalną powierzchnię przeznaczoną dla pięciu dzieci to wynosi ona szesnaśnie metrów.

Jeśli chodzi o ilość prowadzonych zajęć to dla domowych przedszkoli musi to być minimalnie trzy godziny dziennie lub minimum 12 godzin tygodniowo. Wiadomo, że domowe przedszkole będzie dostosowywało godziny funkcjonowania do godzin pracy rodziców. Jest to jego podstawowa idea. Ma być dostępne dla dzieci, kiedy tego najbardziej potrzebują.

Categories: Biznes i firma