Jak połączyć meble shabby chic z dekoracjami?

meble shabby chic

Wybór dekoracji do domu nie jest rzeczą prostą, bo każdy ma inne poczucie estetyki. Poza tym jest tyle różnych sposobów na udekorowanie swojego miejsca, że ciężko się na coś zdecydować. Nie można komuś doradzać, jeśli się wcześniej nie widziało danego miejsca. Wskazane są jednak ogólne wskazówki, dopasowane do stylizacji.

Meble shabby chic i akcenty

meble shabby chicJeśli na przykład ma ktoś meble shabby chic, wiadomo, że niewskazane jest, aby akcenty były zbyt ciemne. Raczej przyjęło się, że kolory w takim pokoju powinny być pastelowe. Można, owszem, eksperymentować, ale lepiej robić to zupełnie rozważnie. Lampy w stylu prowansalskim nie będą pasowały do nowoczesnych dodatków i odwrotnie. Trzeba mieć po prostu pewne wyczucie, a jak się go nie ma, trzeba zatrudnić dekoratora wnętrz. Taka osoba podpowie, co należy zmienić, aby poczuć się w danym miejscu znacznie lepiej. Co zrobić, aby stało się ono piękniejsze? Czasami wystarczy dobrać odpowiednie dekoracje do domu. Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, muszą być one jednak dopasowane stylem do całego wystroju. Inaczej nie ma to najmniejszego sensu. Nawet lustra dekoracyjne nie wszędzie będą pasować. Zbytnia elegancja nie wszędzie jest atutem. Może w pokoju w stylu shabby chic będzie ona miło korespondować z meblami, ale w nowoczesnym wnętrzu niekoniecznie znajdzie się miejsce na taki gadżet z duszą. Nawet pudełka dekoracyjne sklep internetowy sprzeda za niewysoką cenę, ale nie wszędzie będą dobrym wyborem.

W minimalistycznym pomieszczeniu lepiej pozbyć się takich dodatków. Zawsze dobrze jest obejrzeć sobie różnego rodzaju katalogi, bo to może zapobiec nieprzemyślanym wyborom. Dobrze będzie zobaczyć tam, co do siebie pasuje i się inspirować. Sądzimy, że to najlepsze wyjście.

Categories: Dom i ogród