Jak walczyć z uzależnieniem od hazardu?

 

Wiele osób jest podatnych na nałogi. Szczególnie jeśli wydają się one z pozoru bardzo atrakcyjne. Podobnie jest z hazardem. Wizja wzbogacenia się jest dla wielu z nas bardzo kusząca. Pragniemy bowiem wciąż nowych rzeczy, na które potrzebne są nam pieniądze. Jest to jednak bardzo zgubne.

Hazard – kiedy należy reagować?

ośrodki leczenia uzależnień od hazarduHazard na początku może być bardzo trudno rozpoznać. Może się to wszystko zaczynać bowiem bardzo niewinnie. Ktoś może zakładać się o jakieś małe sumy, obstawiać mecze czy chociażby starać się założyć w jakiejś grze o samą satysfakcję. Oczywiście nie każde takie zachowanie możemy rozpatrywać jako uzależnienie od hazardu. Niektórzy po prostu liczą na szczęście, a inni lubią wygrywać zakłady. Jeśli jednak staje się to nagminne i zdarza się przy każdej możliwej okazji, wówczas należy coś z tym zrobić. Jak należy zareagować? Pierwszym krokiem oczywiście powinna być rozmowa. Może już ona uświadomi danej osobie, że ta postępuje w niewłaściwy sposób. Jednak jeśli tak się nie stanie, potrzebna jest odpowiednia terapia. Niektórzy hazardziści stracili w kasynie całe swoje majątki, które opiewały na miliony złotych. Są to sytuacje skrajne, ale realne. Dlatego wizyta u specjalisty jest w tym przypadku pierwszorzędną kwestią. Dziś w naszym kraju funkcjonują również ośrodki leczenia uzależnień od hazardu. W nich hazardziści są zamykani na pewien okres czasu i poddawani odpowiedniej terapii. Na początku jest ona trudna, ale z czasem uświadamia tym osobom ich problem.

Wielu hazardzistów nie potrafi żyć bez adrenaliny, którą dają im zakłady. Jest to dla nich coś tak wciągającego, że nie potrafią się temu oprzeć. Dlatego w takich sytuacjach od razu należy reagować. Będzie to z pożytkiem dla samego hazardzisty, jak i dla całej jego rodziny.

 

Categories: Zdrowie i wygląd