Jak zabezpieczyć podwozie samochodu?

Podwozie samochodu ma kluczowe znaczenie nie tylko dla jego jazdy. Jest ono przede wszystkim narażone na kontakt z wieloma substancjami i wodą, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do rdzewienia. Jeżeli w porę nie zapobiegniemy rdzewieniu podwozia, możliwe stanie się całkowite jego zniszczenie, a co za tym idzie niemożność dalszego poruszania się danym samochodem.
Konserwacja elementów podwozia samochodowego
Mimo, iż wiele marek samochodów posiada fabryczne elementy zabezpieczenia korozyjnego, po czasie może okazać się, iż będziemy potrzebować odnowienia ich w profesjonalnym punkcie. Antykorozyjne zabezpieczenie podwozia może być wykonywane po uprzednim przygotowaniu powłoki do nałożenia warstw. Składa się na nie umycie podwozia, a także usunięcie luźno przylegających elementów rdzy. Możliwe jest czyszczenie za pomocą szlifierki kątowej lub szczotki drucianej. Na tak przygotowaną powierzchnię nanosi się specjalne podkłady, a następnie właściwe powłoki antykorozyjne. Może to być na przykład powłoka woskowo bitumiczna, która chroni spod auta nie tylko przed rdzewieniem, ale także groźnymi zarysowaniami, mogącymi uszkodzić strukturę metalu. Zabezpieczenie antykorozyjne może spełniać swoje zadanie nie tylko na powierzchni podwozia, ale także chronić przed procesami rdzewienia takie elementy nadwozia jak progi czy drzwi. Dobre zabezpieczenie antykorozyjne zapewnia także możliwość sprzedania samochodu w dobrym stanie.
Powłoki antykorozyjne mogą być nakładane na powierzchnie podwozia nowych samochodów, lub takich, które mają za sobą już wiele tysięcy kilometrów przebiegu. W każdym czasie zabezpieczenie jest dobre dla naszego samochodu, gdyż wydłuża czas jego eksploatacji, a także zapewnia bezpieczeństwo, i możliwość bezproblemowego przechodzenia badań technicznych.