Jak zapobiegać przestojom w firmie?

Heroston

Jeśli mamy firmę, która powiązana jest z branżą budowlaną, to w dużej mierze zakres naszych prac uzależniony jest od pogody. Logicznym jest, że podczas dużego wiatru, ogromnego mrozu i ciągle padającego deszczu nie możemy wykonywać prac na wysokościach i nie możemy korzystać na przykład z koparek. Działając w tej branży poza kapryśną pogodą należy także brać pod uwagę pory roku. Wiosną i latem takie firmy mają znacznie więcej zleceń. Natomiast zimą i jesienią pracy jest nieco mniej. Jak można temu zapobiec? 

Heroston to firma godna zaufania

Jeżeli oferujemy tak jak Heroston wynajem dźwigów, to w trakcie srogiej zimy nie będą one raczej nikomu potrzebne. Mniejsze firmy bardzo często na ten okres wstrzymują swoją działalność. Nie jest to jednak zbyt dobry pomysł, bo nasi pracownicy na pewno nie będą chcieli w niepewności oczekiwać na kolejne zlecenie, a poza tym wznowienie działalności może być jeszcze bardziej kosztowne niż prowadzenie firmy przez okrągły rok. Jeśli faktyczne zima dała nam się we znaki i jeżeli nie mamy nowych zleceń, to w trakcie przestoju możemy zaproponować naszym klientom inne usługi dźwigowe takie jak serwis i naprawę żurawi. Jeżeli tylko w zespole mamy pracowników, którzy się na tym znają, to będzie to bardzo dobry pomysł. Jak wiadomo są to prace na wysokościach i taki sprzęt musi być sprawny. Zimą możemy oferować mniejszym firmom o takim samym profilu działalności przeglądy techniczne oraz wymianę niezbędnych elementów. Jeżeli uda nam się znaleźć chociaż dwie firmy, które skorzystają z takich usług, to bardzo dobrze.
HerostonOkres przestoju także dobry czas na doskonalenie własnych umiejętności. Osoby obsługujące dźwigi muszą mieć stosowne pozwolenia. Zarówno my sami jak i nasi pracownicy mogą zapisać się na kursy szkoleniowe. Tak zdobyte certyfikaty na pewno przydadzą się w najbliższej przyszłości. A jeśli uda nam się trafić na jakiś program unijny oferujący dotacje na takie szkolenia, to nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów. A już po kolejnej zimie będziemy mogli na nowo promować swoje usługi i zdobywać nowych zleceniodawców.

Categories: Usługi i praca