Jak zrobić ławkę do ogródka?

Samodzielne wykonanie jakiegoś mebla daje bardzo dużo satysfakcji. W gruncie rzeczy wiele mebli można zrobić bez większego problemu, kupując sporo gotowych elementów. Wystarczy je dociąć, dopasować do siebie, złączyć i pomalować czy polakierować i mebel gotowy. Tak zrobiłem sobie wygodną ławkę do ogrodu.

Prosta ławka z ozdobnymi nogami

nogi do ławekNie mam za wielu narzędzi ani talentu artystycznego, więc kiedy podjąłem decyzję, że zrobię ławkę do ogrodu, to wiedziałem, że będzie to bardzo prosty mebel. Nie potrafiłbym wyciąć w drewnie wielu skomplikowanych dekoracji ani ich wypalić, więc jedynym naprawdę dekoracyjnym elementem ławki mogły być tylko jej nogi, które planowałem kupić. Najpierw myślałem, żeby zrobić nogi samodzielnie, ale potem uznałem, że kupne nogi do ławek są niedrogie i całkiem ładne, ładniejsze niż to, co mógłbym zrobić samodzielnie. Tak naprawdę kiedy już je kupiłem, to całą filozofię wykonania ławki stanowiło zdobycie i odpowiednie przycięcie paru desek na siedzisko i oparcie, pomalowanie ich farbą, pociągnięcie lakierem oraz, rzecz jasna, solidne połączenie z nogami ławki. Całość, wliczając w to malowanie, zajęła mi trzy dni, z czego przez większość czasu schły malowane deski. Gotową ławkę obejrzałem jeszcze dziesięć razy, sprawdzając, czy na pewno wszystko jest na miejscu, zanim uznałem, że tak i można ją przenieść do docelowego miejsca w moim ogrodzie. Potem jeszcze umocowałem nogi, żeby ławka nie mogła się przewrócić i gotowe.

Dzięki kupieniu nóg do ławki całość prac trwała naprawdę krótko, była mało kłopotliwa, a efekt jest taki, jakbym kupił dobrej jakości ławkę w jakimś sklepie budowlanym. Do tego jestem dumny ze swojego dzieła i już planuję, jakie jeszcze meble dostawię w ogrodzie, bo ławka naprawdę mi się udała.