Jaki śpiworek wybrać dla dziecka?

W tracie wybierania poszczególnych elementów dziecięcej wyprawki, nie należy również zapomnieć o specjalnym śpiworku, który może pełnić rolę doskonałej ochrony dla dziecka w trakcie snu w łóżeczku czy podczas spaceru w wózku. Jest to znacznie wygodniejsza forma niż tradycyjny kocyk czy kołderka, która bardzo często podczas snu spada z ciałka maluszka.

Śpiworek z otworami na nóżki 

śpiworek z nogawkamiDużą popularnością cieszy się specjalny śpiworek, który posiada dodatkowe otwory na nóżki. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, ponieważ dziecko podczas snu ma niemal pełną swobodę ruchu. W porównaniu do tradycyjnych śpiworów, ten model jest dla dziecka o wiele lepszy i zapewni spokojny sen – również dla rodziców. Wyjątkowy śpiworek z nogawkami jest dostępny na rynku w różnych rozmiarach (należy odpowiednio go dopasować do wzrostu i wieku dziecka, aby był wygodny) oraz kolorach i wzorach. Taki produkt sprawdzi się także doskonale podczas nieco chłodniejszych dni w trakcie wspólnego spaceru z dzieckiem. Co więcej, wielu rodziców obawia się w trakcie nocy przykrywać niemowlę kocem czy kołderką, ponieważ dla kilkumiesięcznego dziecka takie rozwiązanie może być wręcz niebezpieczne. Znacznie lepszy jest wspomniany już śpiworek, który przez całą noc okrywa maluszka i dba o jego komfort oraz bezpieczny sen. Ceny takich produktów są bardzo różne, jednak jest to naprawdę trafiona inwestycja.

Poszukując idealnego prezentu dla dziecka, które dopiero co pojawiło się w naszej rodzinie, warto przemyśleć zakup śpiworka, który z pewnością stanie się funkcjonalnym i wykorzystanym gadżetem przez rodziców. Warto pamiętać, że zadowolony maluszek to także szczęśliwi i wyspani rodzice. Śpiworek ciasno otula niemowlę, które czuje się w pełni bezpieczne i przypomina mu się czas spędzony w brzuchu matki. 

Categories: Zabawki