Jakie drewno kominkowe najlepiej wybrać?

Ludzie, którzy dopiero co będą korzystać z urządzenia grzewczego, jakim jest kominek zwykle zastanawiają się nad tym, jaki rodzaj drewna palić w nim. Do tego dochodzą również wątpliwości odnoszące się do kaloryczności danego opału oraz do ekologii. Oczywiście palić nie można wszystkiego – takie są rozporządzenia prawne, jednakże nie dotyczy to drewna. Tylko, jakie wybrać?

Drewno do kominka – które będzie najlepsze?

najwyższej jakości drewno kominkowe z RybnikaOdnosząc się do poszczególnych gatunków drzew mamy do dyspozycji różnego rodzaju opał charakteryzujący się różnymi właściwościami. Najwolniej się palą drzewka owocowe. Z tych korzystamy zazwyczaj wtedy, kiedy stosujemy na naszych działach wycinkę drzew. Ich ogromną zaletą jest miły aromat powstający podczas palenia. Podobnie jest z olcha, która ładnie pachnie, ale ta z kolei musi być bardzo dobrze wysuszona, ponieważ pochłania dużo wilgoci. Jeśli chodzi o brzozę, to można stwierdzić, że jest dobrym i tanim ponieważ spala się szybko i bez żadnych problemów. Bardzo wysokokaloryczny będzie zarówno dąb, jak i buk, które dają bardzo dużo ciepła. Grab to najwyższej jakości drewno kominkowe z Rybnika. Ma ono największą gęstość zaraz po wysuszeniu mieszącą się w granicach ośmiuset dwudziestu kilogramów na metr sześcienny. To naprawdę wiele. Jest niezwykle kaloryczny przy tym iż czas jego spalania jest mocno wydłużony. Przy małym płomieniu oddaje bardzo dużo ciepła. Kupując drewno opałowe warto jest patrzeć nie na niską cenę, ale właśnie na jakość. Możemy kupić wiele drewna za niską cenę i zapłacić mniej. Możemy również kupić mniej drewna i zapłacić dużo. Które starczy nam na dłużej? Sądzę, że druga opcja będzie bardziej opłacalna.

Oczywiście, to jakie drewno kominkowe na opał wybierzemy będzie zależało już od nas samych. Warto jest jednak kierować się powyższymi względami.

Categories: Usługi i praca