Jakie izolacje sa najsolidniejsze?

W obecnych czasach niegdyś popularne materiały izolacyjne, jak na przykład styropian, stosowane sa coraz rzadziej. Wszystko dlatego, że mają one wiele różnych wad. Dlatego też, coraz częściej sięga się po nowocześniejsze odpowiedniki tych właśnie materiałów.

Zastosowania dla płyt PIR

płyty izolacyjne pir do budynkówStyropian jeszcze do niedawna był jednym z częściej wybieranych materiałów izolacyjnych. Z czasem, sporo wad tego materiału spowodowało, że jego popularność spadała. Przede wszystkim było to związane z faktem, że grubość wpływała na to, jak skuteczny okazywał się styropian, co powodowało sztuczne pogrubienie ścian budynku. Takich wad nie posiadają jednak nowoczesne płyty izolacyjne pir do budynków. Tego rodzaju izolacje, stworzone sa ze spienionego poliuretanu, który przybiera postać wielowarstwowych płyt. Dzięki temu, pomimo niewielkiej grubości tych materiałów izolacyjnych, sa one wyjątkowo skuteczne. Co więcej, niska waga płyt, oraz wspomniana już niewielka grubość powodują, że ich użycie jest wyjątkowo proste. Dodatkowo, płyty te mają podobne parametry wytrzymałościowe jak poliuretan, z którego je stworzono. Dzięki temu mogą być używane nawet w bardzo trudnych warunkach, związanych na przykład z wysokimi temperaturami. Powoduje to, że wraz z biegiem czasu płyty PIR są coraz popularniejsze również jeśli mowa o osobach prywatnych. Są także one polecane przez zdecydowaną większość specjalistów z zakresu izolacji termicznej budynków jako materiał niezwykle skuteczny, a jednocześnie tani.

Obecnie popularność styropianu zmniejszyła się. Zamiast jego jednak, można wybrać jeden z bardziej nowoczesnych materiałów izolacyjnych. W większości wypadków, są one bardzo skuteczne, a jednocześnie niezwykle odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne, znacznie bardziej niż styropian.

Categories: Budownictwo i dom