Jakie nieruchomości zaliczamy do komercyjnych?

 

Nieruchomości komercyjne to przede wszystkim lokal, który związany jest z podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą i nastawiony jest na osiąganie korzyści materialnych. Do przykładowych nieruchomości komercyjnych zaliczamy przede wszystkim powierzchnie biurowe oraz magazynowe, a także hotele i stacje paliw, oraz różne tereny rekreacyjne.

Kto pomoże wycenić nieruchomość komercyjną?

wycena nieruchomości komercyjnychBez względu na to, jaką nieruchomość posiadamy to zawsze musi jej wyceny dokonać wyspecjalizowany oraz doświadczony rzeczoznawca majątkowy, który posiada odpowiednie uprawnienia. Profesjonalna wycena nieruchomości komercyjnych ma na celu ustalenie najbardziej prawdopodobnej wartości nieruchomości na rynku. Wycena nieruchomości mieszkaniowej od nieruchomości komercyjnej różni się ze względu na złożoność dodatkowych elementów, które brane są pod uwagę przy wycenie nieruchomości komercyjnej. Dodatkowo wszystkich rodzajów nieruchomości komercyjnych jest bardzo dużo i dlatego niektórzy rzeczoznawcy majątkowi specjalizują się tylko i wyłącznie w wycenie konkretnych nieruchomości. Rzeczoznawca majątkowy może oceniać nieruchomości pod względem warunków rynkowych zwany również porównywać nieruchomości do różnych dostępnych nieruchomości, które są podobne na tym samym terenie. Najczęściej podczas wyceny nieruchomości komercyjnej brane są pod uwagę cechy fizyczne oraz stan prawny, a także przeznaczenie i cechy użytkowe.

Wycena nieruchomości komercyjnej wykonywana jest poprzez porównywanie parami albo korygowanie ceny średniej lub też przez analizę statystyczną na rynku. Jeżeli więc chcemy poznać prawdziwą wartość naszej nieruchomości komercyjnej, którą posiadamy to warto wezwać dobrego rzeczoznawcę  majątkowego, który pomoże wycenić i sporządzi odpowiednie dokumenty.

O wycenie https://www.estimus.com.pl