Jakie opony do roweru wybrać?

 

Wybór idealnych opon do roweru jest bardzo ważnym zadaniem, ponieważ odpowiadają one nie tylko za przyjemność jazdy, ale również za wygodę oraz bezpieczeństwo użytkownika. W sklepach znaleźć można szeroki wybór takowych opon, jednakże przed zakupem należy poznać odpowiednie ich właściwości. 

Idealne opony do roweru

opona rowerowa 28 caliNajistotniejszą kwestią w wyborze jest konkretny rozmiar opon. Muszą być doskonale dopasowane do naszych obręczy pod względem nie tylko średnicy wewnętrznej, ale również szerokości i ramy oraz widelca w rowerze. Musi to zostać dobrane tak, aby idealnie się tam zmieściły. Opony rowerowe 28 cali to najbardziej standardowy wybór. Jednakże w tym przypadku nie należy posiłkować się popularnym wyborem, a konkretnymi właściwościami swojego roweru. Szerokość opony trzeba dobrać również do własnych potrzeb oraz preferencji. Nie należy do szosówki założyć terenowych opon, natomiast założenie wąskich szosowych opon do roweru górskiego, będzie wiązało się z wymianą obręczy na węższe, co przyczyni się do tego, że można się narazić na dodatkowe koszty. Drugą, nie mniej istotną sprawą jest właściwy bieżnik opony, ponieważ to od niego w dużej mierze zależy w jakim terenie będzie się najlepiej jeździło użytkownikowi. Można wyróżnić trzy główne rodzaje bieżnika: gładki lub prawie gładki, który ma słabszą przyczepność do asfaltu, terenowy, który doskonale nada się do jazdy chociażby po lasach i semi-slick, który nadadzą się zarówno w teren jak i na zwykłą jazdę po mieście.

Wybranie idealnych opon zależne jest od wielu czynników, dlatego powinno się jak najbardziej odpowiedzialnie podejść do perfekcyjnego zakupu, który przyczyni się w późniejszym czasie pozytywnie podczas jazdy. Cała podróż rowerowa w dużej mierze zależy właśnie od opon.

 

Categories: Sklepy i zakupy