Jakie oświetlenie wybrać do mieszkania?

Oświetlenie mieszkań to jeden z najczęstszych tematów do rozmów osób projektujących swoje mieszkanie. Ilość punktów świetlnych, rozmieszczenie ich, czy źródła światła mają być równomiernie rozłożone czy skoncentrowane w 1 lub 2 miejscach i wiele innych pytań pojawia się podczas rozmów o oświetleniu.

Czy oświetlenie ledowe się sprawdzi?

żarówki ledoweKolejnym problemem są żarówki jakie mamy kupić. Ostatnio coraz więcej osób decyduje się na żarówki ledowe. Są one bardzo oszczędne, wystarczają na wiele nawet lat i dają dużo światła. Osoby, które lubią jak w mieszkaniu jest bardzo jasno powinny zdecydować się na żarówki ledowe, żadne inne żarówki nie dadzą nam tyle światła, co one. Czasem są trochę droższe od zwykłych żarówek, jednak ich moc i żywotność nieporównywalna. Można dostać także ciekawe i nietypowe żarówki led z możliwością zmiany kolorów. Nie tylko w zakresie ciepłe i zimne światło, ale też w różnych barwach, takich jak żółty, zielony, czerwony, fioletowy, niebieski czy różowy. Są one stosunkowo drogie, jednak nawet jedna lub dwie takie żarówki mogą nam w bardzo ciekawy i nietypowy sposób ożywić mieszkanie i jego charakter. Decydując się na żarówki ledowe należy pamiętać o ich mocy. Jeżeli nie będzie na żyrandolu odpowiedniej mlecznej osłonki wówczas bardzo jasne o dużej mocy żarówki mogą okazać się zbyt jasne i mogą razić domowników w oczy. Można wówczas znaleźć odpowiednie żarówki o ciemniejszym kolorze szkła na samym dnie.

Dziś większość z nas decyduje się na żarówki ledowe. Są one zdecydowanie trwalsze, mają dłuższą żywotność niż standardowe żarówki. Jeżeli lubimy nietypowe gadżety lub w ciekawy sposób zaaranżować mieszkanie możemy zdecydować się na żarówki ledowe, w których zmieniają się kolory przy pomocy odpowiedniego pilota.

Categories: Wyposażmy dom