Karmy dla psa dobrej jakości

Podobnie, jak w przypadku jedzenia, które kupujemy dla siebie, opiekując się psem, chcemy, dostarczać mu karmy, która jest dla niego możliwie najlepsza jakościowo. Czasami wydaje się nam, że karma tego typu będzie produktem droższym od karm gorszych jakościowo i mamy rację. Nie oznacza to jednak, że ostatecznie będziemy wydawać znacząco więcej na żywienie pupila.

Karmy niezawierające zboża

karma bezzbożowa dla psaWiększość karm dla psów, dostępnych powszechnie w różnego rodzaju hipermarketach, swój skład w głównej mierze opiera na zbożach. Jeśli chodzi o psy i ich układ pokarmowy, powinniśmy mieć świadomość, że ze względu na skrócony układ trawienny i brak substancji zwanej amylazą w ślinie, psy nie są w stanie trawić węglowodanów, na których czele stoją wszystkie zboża. Oznacza to, że zboża w diecie psa są: po pierwsze, zapychaczem, niedostarczającym żadnych składników odżywczych, a po drugie, mogą stanowić zagrożenie dla układu pokarmowego, podrażniając go. Z tych dwóch względów, karma bezzbożowa dla psa stanowi zdecydowanie lepsze żywieniowe rozwiązanie dla naszego pupila. Owszem, karma tego typu, jak zostało to już wspomniane, ze względu na lepszy skład, charakteryzuje się wyższą ceną. Jednocześnie jednak nasz pupil spożyje jej mniej, ponieważ wszystkie jej składniki stanowią wartości odżywcze, nie będąc „pustymi kaloriami”. Po drugie, odżywianie karmą bezzbożową pozwoli nam uniknąć wizyt u weterynarza związanych z problemami trawiennymi i uczuleniami skórnymi pupila.

Jeśli chodzi o dostępność karm bezzbożowych, bez większych problemów karmy dobrej jakości producentów powinniśmy otrzymać w dobrych sklepach zoologicznych, gabinetach weterynaryjnych, a także internetowych sklepach z produktami dla zwierząt, gdzie znajdziemy największy asortyment karm tego typu.

Categories: Usługi i praca