Kilka rodzajów podnośników koszowych

Polscy producenci oferują nam wybór różnych podnośników koszowych i wybór odpowiedniego podnośnika powinien być dopasowany do zaplanowanej pracy. W ten sposób przede wszystkim wybierzemy odpowiednie urządzenie, dzięki czemu bezpiecznie wykonamy zadanie, a z drugiej strony nie uszkodzimy sprzętu, który wynajmujemy.

Podnośniki nożycowe czy podnośniki teleskopowe?

podnośniki koszoweZawsze, kiedy mamy do czynienia z pracą na nierównym terenie, to powinniśmy zdecydować się na podnośniki nożycowe, które są idealnym rozwiązaniem do takich prac. Natomiast w sytuacji, kiedy potrzebujemy bardzo szybko standardowy podnośnik koszowy, to warto wybrać maszyny teleskopowe. Przed wynajęciem odpowiedniego podnośnika koszowego powinniśmy również zapoznać się z parametrami takiego urządzenia, aby dokładnie wiedzieć, jaka jest nośność kosza oraz jaki jest zasięg wysięgnika. Zanim zdecydujemy się użyć podnośniki koszowe, to na początek powinniśmy je wszystkie przetestować, aby sprawdzić, czy są w pełni sprawne. Warto w takiej sytuacji wykonać kilka testów i przede wszystkim unieść koszt do góry oraz sprawdzić jak wygląda manipulowanie ramieniem oraz koszem. Kiedy zapoznamy się z ogólną charakterystykę pracy podnośnika koszowego i będziemy pewni, że wszystko jest w porządku, to możemy przystąpić do realizacji konkretnego zadania. Każdy operator podnośnika koszowego, a także osoby, które znajdują się w koszu powinny zostać zabezpieczone odpowiednią uprzężą.

Zawsze każda firma, która wynajmuje podnośniki koszowe, zapewni nam dodatkowe wyposażenie, które zabezpiecza osoby pracujące z podnośnikiem koszowym. Uprząż powinna być odpowiednio przypięta do punktu kotwiczenia, który znajduje się w koszu, dzięki czemu osoba wykonująca pracę na wysokości może swobodnie pracować, a jednocześnie jest w pełni bezpieczna.

Categories: Budownictwo