Kogut do samochodu przewozowego

Oznakowanie świetlne przydaje się w każdej taksówce, gdyż zauważalnie zwiększa widoczność pojazdu, oraz może stanowić swego rodzaju reklamę, na której można umieścić numer telefonu do dyspozytora, czy też logo firmy. Nie każda taksówka posiada jednak takie oznakowanie, zwłaszcza jeśli kierowca dopiero zaczął przewozić osoby na terenie miasta.

Lampy do taksówki oznakowanej

kogut taxi lampyOznakowanie świetlne taksówki może być bardzo proste, i składać się z niewielkiej lampy, umieszczonej na dach samochodu i przymocowanej za pomocą magnesów. Takie lampy były w użyciu od dziesiątek lat, i w wielu miejscach nadal są wykorzystywane, aczkolwiek sieci przewozowe i firmy taksówkarskie preferują znacznie widoczniejsze oznakowanie samochodów. Najczęściej więc używany jest kogut taxi lampy tego rodzaju są większe niż najzwyklejsze oznaczenia taksówek, i często wzorowane bywają na światłach samochodów policyjnych czy uprzywilejowanych. Takie lampy są doskonale widoczne, i są na tyle duże by na ich powierzchnię można było nanieść naklejki z logo firmy, numerem samochodu, czy telefonem do kierowcy. Niektóre lampy pozwalają także na zmianę barwy światła, w zależności od tego czy pojazd jest zarezerwowany czy wolny, oraz wyłączenie lampy po zakończeniu pracy. Mnóstw firm produkujących akcesoria dla kierowców ma w ofercie możliwość stworzenia lampy do taksówki na zamówienie.

Może to być uniwersalny wariant, który można zamontować na dowolnym samochodzie, ale również i dedykowana lampa, przeznaczona tylko do jednego konkretnego modelu samochodu. Lampy najczęściej zamawiane są przez firmy, i przekazywane kierowcom w momencie rozpoczęcia pracy, choć nie ma większych trudności w zamówieniu oznakowania do prywatnego samochodu, służącego do przewozu osób na terenie miasta.

Categories: Przewozy i transport