Kombinezon jednorazowy dla różnych branż

Jednorazowe kombinezony są z powodzeniem stosowane w wielu branżach przemysłu. Zarówno przemysł spożywczy, czy np. laboratoria stosują takie kombinezony ze względów bezpieczeństwa. Takie jednorazowe ubrania są chętniej używane niż te wielorazowe. Ich cena jest niewielka, a one same są lekkie i wygodne.

Używanie ubrań jednorazowych

kombinezony jednorazoweDo jednorazowych ubrań można zaliczyć nie tylko kombinezony jednorazowe, ale również czepki, fartuchy, maseczki, ochraniacze na obuwie itp. Wszystkie te ubrania są używane w wielu dziedzinach przemysłu, szczególnie tam, gdzie jest konieczność utrzymania jak największej sterylności. Cały przemysł spożywczy (sklepy, bary, wszelkiego rodzaju kuchnie) mogą wymagać, aby ich pracownicy używali w pracy jednorazowych ubrań, m.in kombinezonów. Jest to jak najbardziej opłacalne, ponieważ takie kombinezony są niezwykle tanie. Praktycznie, bardziej opłaca się zapewnić odpowiednim pracownikom jednorazowy kombinezon, niż wciąż oddawać ten wielorazowy do pralni. Jest to i bardziej opłacalne finansowo i bardziej sterylne (czyli bezpieczniejsze). W bardziej wymagających oddziałach spożywczych, takie kombinezony to norma. Wykonane są one najczęściej z flizeliny, lub polipropylenu. Jest to materiał lekki i zarazem wytrzymały na tyle, na ile potrzeba.Zakup jednorazowych kombinezonów do laboratorium, czy innego wymagającego miejsca jest koniecznością. Oczywiście, można zakupić kombinezony wielorazowe, jednak wydatki na ich ciągłe pranie mogą być nieopłacalne.

Nawet, jeśli taki jednorazowy kombinezon ulegnie uszkodzeniu, nie ma wielkiej straty. Zostaje on wyrzucony, a na jego miejsce ubierany jest nowy. Ubrania jednorazowe są używane dość często w szpitalach. Używają ich nie tylko lekarze, ale także pacjenci, idąc np. do operacji.

Categories: Budowa i remont