Kompletna instalacja odgromowa

Z obserwacji budynków znajdujących się poza dużymi miastami, można wywnioskować, że ciągle niewiele z nich posiada zamontowany piorunochron, który obecnie jest jedyną i skuteczną ochroną przed wyładowaniami elektrycznymi.

Jak wykonać instalację odgromową?

montaż instalacji odgromowej BydgoszczWyładowania elektryczne mają potężną moc i są w stanie zabić człowieka, ściąć drzewo czy spowodować pożar budynku. Będąc na zewnątrz w czasie takiej pogody, najlepiej czym prędzej schować się w samochodzie lub budynku. Przeważnie domy są bezpieczne w czasie burzy, ale tylko pod warunkiem, że posiadają zamontowaną instalację odgromową. Jest ona skutecznie zabezpieczyć budynek i osoby w nim się znajdujące przed piorunem. Jeżeli decydujemy się na montaż instalacji odgromowej Bydgoszcz jest miastem, w którym znajdziemy wiele firm usługowych realizujących takie zlecenia. W przypadku piorunochronu, można go wykonać na zamieszkałym już budynku, ale najlepiej jest to zrobić jeszcze na etapie projektowania domu. W takiej sytuacji można do instalacji wykorzystać niektóre elementy konstrukcji budynku, które posłużą pomoc w uziemieniu i zmniejszą koszty wykonania usługi. Montaż instalacji odgromowej składa się z kilku elementów, a mianowicie ze zwodów, przewodów odprowadzających oraz uziomów naturalnych i sztucznych. Przeważnie jest ona wykonywana w taki sposób, aby była jak najmniej widoczna. Jeżeli nie mamy odpowiednich umiejętności i wiedzy, to lepiej samemu jej nie wykonywać, bo tylko właściwie zamontowany piorunochron spełnia swoje zadanie.

Usługa montażu instalacji odgromowej nie należy do najtańszych, ponieważ można za nią zapłacić od pięciuset do nawet trzech tysięcy złotych. Jest to jednorazowy koszt, który z pewnością przyniesie nam dużo korzyści, szczególnie jeżeli dom stoi z dala od innych zabudowań.

Categories: Budownictwo i dom