Kompresory olejowe 200l w warsztatach samochodowych

Zakup starszego samochodu wiązał się z częstymi wizytami w warsztatach, ale ja byłem na to w pełni przygotowany. Spodziewałem się od samego początku, że przyjdzie mi włożyć w niego sporo pieniędzy, by doprowadzić go do właściwego stanu. Ostatnio zacząłem zwracać uwagę na wyposażenie warsztatów.

Nie znalazłem warsztatu bez kompresora olejowego 200l

kompresor olejowy 200lNajpierw w ogóle nie obchodziło mnie to, co jest w warsztatach. Chciałem jedynie, by mechanicy doprowadzili auto z powrotem do takiego stanu, by dało się nim jeździć, i wracałem do domu. Ostatnio jednak, czym częściej jestem ich klientem, tym bardziej zwracam uwagę na to, co znajduje się w środku. Najbardziej zainteresowało mnie to, że w każdym warsztacie znajduje się kompresor olejowy 200l, tak jakby niczego innego na rynku nie było. Widziałem to w pierwszym, drugim, a później trzecim i czwartym warsztacie. Za każdym razem, dokładnie ten sam typ i ta sama pojemność. Pewnego dnia zapytałem jednego z mechaników dlaczego kupił akurat ten kompresor olejowy. Odpowiedział, że jest to po prostu najlepsze połączenie mobilności i funkcjonalności. Pojemność 200l sprawia, że nie jest on mocno ciężki, z kolei fakt, że jest olejowy znacznie zwiększa jego żywotność. Dowiedziałem się, że w żadnym warsztacie nie znajdę kompresora bezolejowego – te są przeznaczone do prac domowych, oraz dla innych branż. Głównie chodziło o takie, w których nie może być nawet czuć zapachu oleju – medycyna, chemia czy przemysł farmaceutyczny.

Dziś jestem znacznie bardziej świadomy w kwestii tego, gdzie stosuje się jakie kompresory. Przyznam, że staję się coraz bardziej spostrzegawczy – kiedyś kompletnie nie patrzyłbym na wyposażenie zakładu. Teraz jednak twierdzę, że w każdym miejscu można się czegoś dowiedzieć.