Korzystanie z betonu komórkowego podczas budowy domu

Na rynku produktów budowlanych istnieje wiele  rozwiązań, które przyspieszą pracę budowlane. Producenci obecnie oferują takie produkty, które znacznie skracają czas pracy przy budowie domu. Do takich produktów między innymi należy beton komórkowy, czyli specjalne bloczki zapewniające szybkie murowanie.

Czy warto korzystać z betonu komórkowego?

beton komórkowy suporexSpecjalne bloczki wykonane z takiej mieszanki betonu, która sprawia że są to elementy lekkie i łatwe w użyciu dla ekipy murarskiej. Bardzo łatwo się je przenosi, jak również bardzo łatwo układa się z nich konstrukcje ścian. Użycie takich bloczków ułatwia budowanie niestandardowych konstrukcji, takich jak ściany owalne, ponieważ bardzo łatwo jest dopasować do siebie poszczególne bloczki i je szlifować. Są one ogólnodostępne, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Warto zaopatrywać się w sklepach oferujących swoim klientom dostawę produktów. Bloczki z betonu komórkowego posiadają specjalne otwory, dzięki którym można je chwytać, co ułatwia ich umieszczanie. Jest to jedno z bardziej popularnych rozwiązań. W przeciwieństwie do ceramiki bloczki betonowe są lekkie i bardzo łatwe w użyciu. Do ich wad może należeć to, że trzeba bardzo na nie uważać podczas transportu, ponieważ bardzo łatwo się kruszą. Do najbardziej znanej firmy oferującej beton komórkowy należy firma suporex. Beton komórkowy suporex jest dostępny w większości sklepów budowlanych. Oprócz wspomnianych wcześniej zalet bloczki zapewniają izolację termiczną i akustyczną ścian. Na rynku występują bloczki o różnej klasie. Warto zwrócić się do profesjonalnego sklepu z prośbą o doradzenie w tym temacie. Wszystko zależy od docelowej grubości ścian, jaka nas interesuje, oraz na jakie obciążania ma być odporna nasza konstrukcja. 

Baton komórkowy, to rozwiązanie które stosuje się od lat w branży budowlanej. Warto je zastosować wtedy, kiedy zależy nam na szybkości budowania. W krótkim czasie będziemy w stanie postawić konstrukcję budowlaną, nawet taką która zawiera nietypowe ułożenie ścian. Bloczki z betonu są lekkie i łatwo się je ze sobą mocuje.

Categories: Budownictwo