Kościoły z pięknymi żyrandolami

 

Jestem proboszczem kościoła w małej miejscowości. To jedyny kościół w okolicy i mamy bardzo zgraną i wierną grupę wiernych. Znamy się z każdym i próbujemy sobie we wszystkim pomagać. Gdy ogłosiłem, że w kościele będzie prowadzony krótki remont, to dużo ludzi chciało pomagać, ale nie było takiej potrzeby, bo do tego zatrudnieni zostali już wcześniej odpowiedni i polecani fachowcy.

Montaż pięknego żyrandola w kościele

żyrandol do kościołaNiestety, w trakcie remontu miał miejsce mały wypadek. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak zniszczony został nasz obecny żyrandol, który z hukiem spadł na ziemie podczas pracy wykonywanych przy nim. Nie była to jednak niczyja wina, starość tego miejsca dała o sobie po prostu znać. Nasi wierni bardzo się jednak tym przejęli, bo przywykli do tego, że piękny żyrandol w kościele błyszczy się nad ich głowami. Postanowiłem więc przeznaczyć odłożone pieniądze na remont zakrystii, żeby kupić odpowiedni żyrandol do kościoła. Zakrystia była jeszcze w dobrym stanie i mogła poczekać, a jednak brak żyrandola powodował naprawdę dziwne uczucie nie tylko wśród wiernych, ale także wśród księży. Wszystkim go bowiem brakowało. Najpewniej z przyzwyczajenia. Udało się dosyć szybko zamówić bardzo podobny żyrandol, a może nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że całkiem sporo ładniejszy. Fachowcy remontujący kościół zaproponowali, że zajmą się zamontowaniem go już nieodpłatnie, za co byłem bardzo wdzięczny.

Żyrandol zawisnął dzień przed niedzielną mszą świętą. Wierni wiedzieli, że kupiony został nowy żyrandol, więc wszyscy byli ciekawi, jak on się będzie prezentował w naszym kościele. Od razu było widać, że wszystkim się podoba. Pochwalili wybór i przyznali, że stary żyrandol miał swój urok, lecz do tego nie może się równać.

 

Categories: Dom i wnętrze