Laboratoria badające kleszcze

 

Ofiarami kleszczy zdecydowanie najczęściej padają ssaki. Gdy wychodzimy z psem na spacer do lasu czy parku to można niekiedy dostrzec ataki tych pajęczaków. Niemniej jednak również i ludzka krew jest dla kleszczy kusząca. W związku z tym należy się przed kleszczami chronić tak bardzo jak to tylko możliwe. Jednak trzeba też wiedzieć co zrobić gdy już dojdzie do ukąszenia.

Badanie kleszcza w laboratorium

badanie na boreliozę cenaKleszcze to organizmy, które większość swojego krótkiego życia spędzają na liściach krzewów oraz w trawach. Nie jest natomiast prawdą twierdzenie, że kleszcze zeskakują na swoje ofiary z drzew. Najlepszą ochroną przed kleszczami jest więc odpowiednie zabezpieczenie naszych spodni. Kleszcze niestety roznoszą bardzo poważne choroby. Do tych groźniejszych zaliczyć można kleszczowe zapalenie mózgu oraz boreliozę. Obecnie można wykonać szybkie badanie na boreliozę cena za takie badanie jest zależna od tego jaka metoda zostanie obrana. W przypadku gdy dojdzie do ukąszenia i trafimy do szpitala to takie badanie będzie oczywiście refundowane. Jednak w przypadku chęci przebadania kleszcza prywatnie będziemy musieli za przeprowadzenie badania zapłacić. W naszym kraju funkcjonuje obecnie wiele firm, które na co dzień zajmują się przeprowadzaniem tego typu badań. Do metod najczęściej stosowanych zaliczana jest metoda western blot, która jest w stanie dawać bardzo szybkie wyniki.

Wspomniana wcześniej metoda jest również metodą bardzo dokładną. W związku z tym nie będzie nawet cienia wątpliwości po przeprowadzeniu badania. Jeśli się okaże, że ukąszenie kleszcza było obarczone zarażeniem boreliozą to będziemy mogli dzięki tym badaniom podjąć natychmiastowe kroki aby chorobę powstrzymać. W przypadku boreliozy jest to naprawdę bardzo istotne.

 

Categories: Wygląd i zdrowie