Lakiernik – szybkie niklowanie

Szybkie niklowanie

Pomimo, że jestem kobietą motoryzacja bardzo mnie fascynowała. Gdy skończyłam podstawówkę od razy poszłam do samochodówki. Byłam jedyną dziewczyną w klasie ze stadem facetów nie było łatwo, ale dzięki mojemu samozaparciu ukończyłam technikum z całkiem dobrymi stopniami.

Szybkie niklowanie, aby nałożyć warstwę chromu

Szybkie niklowanieZ racji, że byłam kobietą, nie chciał zatrudnić mnie żaden mechanik, gdyż nie wierzyli oni w moje kompetencję. Postanowiłam więc wziąć sprawy we własne ręce i otworzyć swój biznes. Nigdy sama mechanika nie pasjonowała mnie tak jak lakiernictwo, w związku z tym poszłam właśnie tą ścieżką. Chciałam oferować lakierowanie dekoracyjne czyli chromowanie elementów stalowych. Musiałam się jakoś wybić na rynku i zaoferować coś więcej niż inne zakłady lakierniczo-blacharskie. Zaczęłam więc zamiast kłaść zwykłą szpachle na karoserię, stosować cynowanie, dzięki któremu lakier znacznie lepiej trzymał się na elemencie. Na początku większość klientów była kobietami, gdyż faceci raczej omijali mój zakład szerokim łukiem. Nie przejmowałam się jednak tym i dalej szukałam innowacji. W chromowaniu byłam naprawdę dobra, robiłam to profesjonalnie, najpierw szybkie niklowanie, aby chrom się lepiej przyjął, potem powłoka chromu. Oczywiście elementy zawsze były ładnie wypolerowane, bez żadnych porów. Moja dokładność przyciągnęła do mnie kilku klientów płci męskiej.

Jednak prawdziwą furorę zrobiłam dopiero gdy jako pierwsza zaczęłam oferować tanie srebrzenie. Był to prawdziwy hit we wsi i wkrótce zaczęli zjeżdżać się do mnie ludzie z okolicznych miast. Cieszę się, że pokazałam, że kobieta też może i mimo przeciwności można spełnić swoje marzenia.

Categories: Usługi i praca