Leasing na samochód

 

Wiele firm posiada liczną flotę pojazdów, które każdego dnia poruszają się po drogach celem reprezentowania danego przedsiębiorstwa, jak również zyskiwania szerszego grona klientów. Warto więc odpowiednio zadbać o to, aby pojazdy służące jako narzędzia pracy, były możliwie jak najbardziej funkcjonalne.

Finansowanie leasingowe pojazdów firmowych

leasing samochodowy dla firmyAby jednak tego dokonać, konieczne jest nierzadko dokonanie całkowitej wymiany starych samochodów na nowe, bardziej funkcjonalne oraz ekonomiczne, które także nie wymagają ogromnych nakładów pieniężnych w codziennej eksploatacji. Leasing samochodowy dla firmy opiera się na udostępnieniu przez bank środków pieniężnych na zakup danego pojazdu, jak również możliwości spłacania zadłużenia w postaci miesięcznych rat za użytkowanie pojazdu. Leasing jest jednak formą pewnego wypożyczenia samochodu, z możliwością jego wykupu po zakończeniu umowy leasingowej. Warto zapoznać się z możliwościami oraz sposobami uzyskania takiej formy finansowania pojazdów, zwłaszcza ze względu na to, że stosunkowo łatwo jest uzyskać leasing na flotę pojazdów dla przedsiębiorstwa, bazując wyłącznie na dokumentacji podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wówczas jeśli firma osiąga dochody miesięczne pozwalające na uzyskanie takiego leasingu, warto jest odpowiednio zadbać o prawidłowe wypełnienie wniosku, jak również załączenie dokumentacji dotyczącej osiąganych przychodów.

Jeśli leasing zostanie nam udzielony, wówczas starą flotę pojazdów możemy sprzedać, dzięki czemu uzyskamy zwrot części kosztów, związanych z wpłatą początkową za nową flotę pojazdów. Następnie, zobowiązujemy się co miesiąc spłacać raty leasingowe, a po zakończeniu umowy, możemy wykupić na własność całą flotę objętą leasingiem, co wiąże się z przerejestrowaniem samochodów na nasze nazwisko.